MEDYAMDAN ELİNİ ÇEK! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>MEDYAMDAN ELİNİ ÇEK! 30.10.2015 15:02

MEDYAMDAN ELİNİ ÇEK!

Milletine kastedenlere dur demek hukukun ve devletin birinci görevidir. Bu böyle biline.

 

      Yazıyoooooor…

      Yazıyoooooor…

Diye bağırırdı ellerinde yeni çıkmış gazeteleri duyurmak için gazete satıcıları. Gazeteyi satın alıp, yeni haberleri bir an önce okumak için millet başına üşüşürdü. Gazetesini alan bir köşeye çekilir, bir bank üzerine oturur, sayfalar arasında dolaşmaya başlardı. Ana hatlarıyla göz gezdirdikten sonra daha detaylı okumak için gazeteyi katlar, cebine koyar, evinin yolunu tutardı. Akşam sobanın karşısına geçer, kahvesini veya çayını yudumlarken, gazeteyi en ince ayrıntısına kadar okurdu. Fikir yazıları da vardı içlerinde ama kendi fikirlerini insanlara dikte etmek, toplumu kendi düşünceleri etrafında toplamak için manşetler özenle seçilirdi. Her zaman devletlerin kontrolü vardı üzerlerinde. Çünkü halkın refahı ve selameti daha önemliydi onlardan. Böyle de olmalıydı. Bireysel çıkarlar uğruna toplumsal dinamikler zedelenmemeliydi. Özgürlüklerin de sınırı vardı ve özgürlük adına başkalarının özgürlük alanlarına tecavüz edilmemeliydi.

    Halka dokunmak için en güzel araç idi gazeteler. Değişen ve gelişen teknoloji bu dokunuşun şeklini ve boyutlarını da değiştirdi. Gazete, dergi, televizyon, internet, sosyal medya gibi gelişip büyüdü. Etki alanı ilk günkünün çok daha ötesine geçti ve hükümetler kurup, hükümetler yıkma boyutuna erişti. Bir hafta sonra ulaşılan gazetecilikten, bir saniye içinde tüm dünyada etki uyandıracak bir ağa ulaştı medya. Bir anda büyük kalabalıkları meydanlara dökecek güce sahip bu alan birçok insanın iştahını kabartı ve içine girmesine vesile oldu. Kirli oyunlarına daha kolay zemin hazırlayabilmek ve uygulayabilmek için harika bir alandı bu alan. Biraz para gerekirdi ayakta durmak için. Onu da yine onun gücüyle elde etme yolunu seçmişti patronlar. Medya ile palazlanan sermaye sahipleri gücüne güç katıyor, her geçen gün saltanatları büyüyordu. Yayın organları ile şantajlar yapılıyor, gayri meşru ilişkilerle her alan etki altına alınıyordu.

     İnsanı insan yapan inançlarıdır. İnançlarından sıyrılmış olanların insanlık dışı hareketlerinin sınırını tahmin etmek mümkün değildir. İnançları ihtiraslarına mağlup olanlar vardır. Bir de inançları ihtirasları uğruna kullananlar. Kameralar gerçekleri çeker ama gösterilenler yönetmenin istediği şeylerdir. Bu denli güçlü bir şey olan medyanın başına insani değerleri hiçe sayan ve kendi sultalarını devam ettirebilmek için her türlü şirretliği yapabilen kişiler geldiğinde toplumda tedavisi zor yaraların açılması kaçınılmazdır.

     İnsanları sözlerinden tanırsınız. Söylemleri hangi kitabın hangi satırına uyuyorsa onu o şekilde değerlendirebilirsiniz. Konuşmaları ele verir kendini. Saklamaya çalışsalar da satır aralarında kaçırıverirler gizli emellerinin şifrelerini. Kimin yandaşı, kimin yoldaşı, kimin sırdaşı oldukları bellidir konuşmalarında.

     İnsanları yollarından tanırsınız. Her yol Hakka giden yol değildir bu âlemde. Nice yolsuzlar vardır, yolunu bulmak isterken kaybolan. Nice soysuzlar vardır yolunu bulmak için her şeyini satabilen. Nice yollar vardır yolcusunu kandıran. Nice yolcular vardır her şeyden geçip yola revan olan. Nice yolcular vardır akıbetini bilmeden her yola seyran olan.

      İnsanları özlerinden tanırsınız. Sözüyle işi bir olmayan insanlar vardır. Yapmadığını söyleyen, söylediğini yapmayanlar görürsün. Özüyle sözü bir olmayan, gözüyle gönlü ayrı bakanlar vardır. Üç kuruşluk menfaat için her işi yapanlar vardır.

     İnsanları arkadaşlarından tanırsın. Dost diye bildiklerinin düşmanlıkları yıkar seni. Arkadaş diye yola çıktıklarının ihanetiyle yıkılır dünyan. Bir insan bu kadar adileşebilir mi diye sorarsın kendine. Cevabını vermekte zorlanırsın.

     İnsanları işlerinden tanırsın. Ayineleri işleridir insanların. Söylemleri ne olursa olsun, yaptıklarıyla ele verirler kendilerini. Yapılanlar belgedir önünde. Kaçınılması mümkün değildir işlerde.

     İnsanları niyetlerinden tanıyamazsın. Çünkü görünmezler onlar. Okunmaz niyetler. Bilinmeleri mümkün değildir. Ancak söyleme, işe ve arkadaşa dökülünce anlarsınız niyetlerin ne olduğunu.

     Hizmet anlayışıyla karşımıza çıkanların işlerini, arkadaşlarını ve yollarını görünce nasıl bir yapı olduklarını ve niyetlerini ancak anlamış olduk. Dinimize küfredenlerle birlikte söz söyleyenlerin, ülkemize kastedenlerle birlikte yürüyenlerin, Mahremimize saldıranlarla arkadaş olanların, bizi bir bardak suda boğmak isteyenlerle birlikte boy gösterenlerin, çocuk katilleriyle birlikte karşıma çıkanların, camileri ahırlara çevirenlerle birlikte siyaset yapanların, annelerin yüreklerine ateş düşürenlerle birlikte kol kola gezenlerin, kirli kumpaslarla devleti çökertmeye çalışanlarla birlikte oturup kalkanların niyetlerini anlamak zor olmasa gerek. Uyuşturulmuş beyinlerden ve satılmış zihinlerden daha zararlı ne olabilir ki?

     Bir de bu türlü kişilerin eline geçen dünyanın en güçlü silahı olan medyayı düşünün. İşin vahametini anlamak daha kolay olacaktır. Devletin yapması gereken vatandaşını korumak ise bu silahı gayri meşru yollarla eline geçiren ve gayri meşru alanlarda kullananlardan kurtarmak olmalıdır. Bu medyaya darbe değil, darbeye dur demektir. Hiç kimse bunu özgürlük kapsamında bir müdahale olarak satmaya kalkmasın. Bu düpedüz ihanet, bu düpedüz darbe, bu düpedüz soysuzluktur. Hangi yollarla ele geçirildiği yavaş yavaş ortaya çıkan medya sahiplerinin ve sözde gazetecilerin medyayı kullanarak dinimize, devletimize, namusumuza ve hülasa bütün değerlerimize nasıl saldırdıklarını ve bizi arkadan nasıl hançerlediklerini gördük. Bu soysuzlara söylenecek tek şey “Medyamdan Elini Çek” sözü olmalıdır. Medya arenası kirli emellerin elde edileceği alan değildir. Medya aracılığı ile sınırsız özgürlük alanına sahip olamazsınız. Medyayı kullanarak millete, devlete, dine ve vatana ihanet içinde olursan hukuk gereken muameleyi yapar ve o gücü, hakkı olan millete iade eder.

   Milletine kastedenlere dur demek hukukun ve devletin birinci görevidir. Bu böyle biline.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/