İSTANBUL’DAN DÜNYAYA MESAJ | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>İSTANBUL’DAN DÜNYAYA MESAJ 23.08.2017 12:13

İSTANBUL’DAN DÜNYAYA MESAJ

İSTANBUL’DAN DÜNYAYA MESAJ

Haliç Kongre Merkezinde İstanbul teşkilatlarında görev yapmış arkadaşların da katıldığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan hem İstanbul teşkilatına hem de dünyaya seslendi.  

Terörle mücadele başta olmak üzere çeşitli konularda batı ülkeleri ile, özellikle de Avrupa Birliği devletleri ile aramızdaki anlayış farklılığının son dönemde arttığını görüyoruz. Terör ile mücadele ederken kılı kıpırdamayan bu ülkeler demokrasi havarisi kesildiler. Canlı bombalarla uğraşırken, ülkemiz üzerinden başka ülkelere geçmek isteyen yabancı savaşçılar için istihbarat paylaşımını bile zamanında ve tam olarak yapmadılar. Suriye’de elde ettiğimiz başarı oyunlarını deşifre etmiştir. Meselenin DEAŞ değil, bölgenin yeniden dizayn olduğunu açıkça söyleyemedikleri için başka terör örgütleri ile aynı projeyi yürütmeye çalışıyorlar. Kurulmuş veya kurulacak örgütlerin hepsinin aynı olduğunu bile bile, yüzümüze baka baka yalan konuşan batı yalan konuşmakla kalmıyor bir de istihzai tavırlarla bilmemezlikten geliyorlar.

Bu bölgede güç gösterisi yapanlar işi bittiğinde terk edip gidecekler ama biz kalacağız. Bin yıldır bu topraklarımızda bulunduğumuz gibi bundan sonra da bu topraklarda kalacağız ve bu toprakları koruyacağız. Geride kalan terör ve artıkları ile mücadele edecek olan Türkiye’dir. Bizim için mesele beka meselesidir. Bekamız söz konusu olduğunda gözümüz kimseyi görmez ve görmeyecektir. İstiklalimizin ve istikbalimizin tehdit altında olduğu yerde ittifak, müttefik, diplomasi ve ticaretin hükmü olmaz.

15 Temmuz gecesi 250 şehit, 2193 gazimiz oldu ama Fetö ve alçakları bu ülkeden eli boş çıktılar. Şimdi bir kısmı bu ülkeyi terk etti, bir kısmı ise hapiste. Onlar kaçacak, biz kovalayacağız. PKK, DEAŞ ve FETÖ’nün birbirinden farkı yoktur. Bu millet bu ihanet çetesine geçit vermemiştir. Başka bir ülkede olsa çok kötü sonuçlarının olabileceği bu olayda Türkiye tek vücut olmuştur. Bunu uluslararası güvenlik, hukuk ve adalet kriterlerine uygun yürütmekteyiz. Yakında bu hainleri özel hazırlanmış tulumları içinde göreceksiniz. Yılsonuna kadar da hukuk gereken kararları verecektir.

Rengini şehidimizin kanından alan, hilaliyle bağımsızlığımızı temsil eden, yıldız ise şehidimizin ta kendisi olan tek bayrak, 780 bin km2 ile tek vatan, tek devlet ve tek millet olarak bu ülke bir bütündür. O hainler yaptıklarının bedelini ödeyecekler. Seçime gitmekte olan Almanya hala bizimle uğraşıyor. Bizdeki referandumda rahat durmayıp terör örgütü ile birlikte çalıştılar. Türkiye’nin cumhurbaşkanına kapılarını kapattılar. Bakanımıza densizlik yaptılar. Bunların demokrasi ile yakından uzaktan alakası yok. Yalan bunlarda gani. Önce haddiniz bileceksin. Sen böyle yapacaksın ve ben vatandaşıma gereken mesajı vermeyeceğim. İşte söylüyorum. Türkiye düşmanı partilere oy vermeyin. Bizim yanımızda teröristler yok ama sizin yanınızda teröristler var. Hamburg’taki G23 zirvesinde yürüyenler kimdi? Sayın Merkel’e 4500 terörist dosyası verdim ve hiç biri masaya yatırılmadı. Halen teröristlerin cirit attığı ülke Almanya. Bizden gereğini isteyenler önce kendileri gerekeni yapmalı. Herkesi empati yapmaya davet ediyorum.

Suriye ve Irak ile sınır boyunda terör örgütleri faaliyet gösteriyor. Bini aşkın silah ve mühimmat dolu tır Suriye’deki terör örgütlerine teslim ettiler. Bunu sorduğumuzda sözde kırılmışlar. Bunlar önce hükümeti devirmeye, başaramayınca da TSK içindeki uzantıları ile darbe yapmaya çalıştılar ama başaramadılar.

Türkiye kimseden ihsan beklemiyor. Sadece kendi varlığına, egemenliğine saygı gösterilmesini istiyor. Buna da hakkı vardır. Karşı karşıya kaldığımız meselelerde her tülü yolu denedik ama sonuç alamadık. Bundan sonra yapılacakların bizim nezdimizde bir karşılığı yoktur. Terör örgütleri ile mücadelemizde son sözümüz budur. Hükümetimiz ve ilgili kurumlarımız gerekli çalışmaları yapıyorlar.

Bugün bizdeki teröre seyirci kalanları yarın terör bir bumerang gibi dönüp vuracaktır. Tarih tekerrürden ibaret ise bunu birlikte göreceğiz. Bundan en çok yine biz üzüleceğiz.

Mutlu yarınlara birlikte ulaşmak ümidi ile…

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/