Hazır ol cenge... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>Hazır ol cenge... 23.01.2018 13:30

Hazır ol cenge...

Tam kırk yıldır doğu ve güney doğuda PKK illeti ile uğraştık. Ne zaman belimizi doğrultacak olsak yeni bir hain saldırı ile yeniden sıkıntılı günlerimiz başlıyordu. Her gün kalleşçe bir tuzak ile evlatlarımız şehit ediliyor, annelerimizin bağrına ateş düşürülüyor, kızlarımız dul, çocuklarımız yetim bırakılıyor, milletimizin birlik ve beraberliğine kastediliyordu. Ne idüğü belli olmayan üç beş çapulcu olarak nitelendirebileceğimiz bu kanı bozukların koca bir ülkeyi bu denli nasıl uğraştırdıkları ise ayrı bir konu. Avrupa ve ABD’nin aleni bir şekilde silahla desteklediği bu teröristlere komşularımız da yataklık yapıyordu çünkü. Bulunduğumuz toprakların coğrafi olarak stratejik konumu sadece komşularımızın değil dünyanın diğer ucundaki ülkelerin de iştahını kabartmaya devam ediyor. Değil sınır ötesi harekâtla teröristleri ve yuvalandıkları yerleri vurmak, ülke içindekileri bile vurmaktan aciz olduğumuz günler yaşadık geçmişte. İstihbaratımızı İsrail ve ABD üzerinden yaptığımız zamanları geride bırakalı çok olmadı. Satın aldığımız silahları bile o teröristleri vurmak için kullanabilmemiz satanların iznine tabi iken siz hangi mücadeleyi vereceksiniz. Bir de bunlara içerideki vatan hainleri ve satılmış zevat eklenince sonuç her zaman acı oldu. Bayramlarımız bile kana bulandı tarihte. Siyasi istikrarsızlıklar ve ekonomik dar boğazlar da terörün ve teröristlerin ekmeğine yağ sürüyordu.

Siyasi istikrarla birlikte ekonomik refah düzeyi de yükselince dışa bağımlılıktan kurtulmaya başladık. Orta doğuda gelişen olaylardan her ne kadar had safhada etkilenmiş olsak ta ülke içinde birliğimizi muhafaza etmeyi başardık. En son 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında bir kez daha içeride ve dışarıdaki düşmanların umutlarını suya düşürdük. Arap Baharı ile birlikte Türk Baharı hayali olanların hayalleri yıkıldı. Uzun süre ses ve solukları kesilenler yeni yeni oyunlarla karşımıza çıktılar. Önce siyasi baskılarla işe başladılar ve bunu başaramayınca da ekonomik ambargoyu denediler. Bunu da başaramayınca bu sefer sınır bölgelerimizde yeni yeni terör birlikleri kurarak bizi sıkıştırmaya başladılar. Her seferinde ifşa oldular ve her seferinde isim değiştirerek oluşumlarına devam ettiler. Orta Doğuda terör estiren bu yaratıkların destekçisi her zaman Avrupa ve ABD oldu.

Sınırımızda yuvalanan terör örgütü YPG’ye ABD’nin dört bin tır silah sevkiyatından sonra sınırımızda ABD’nin yeni bir ordu kurma açıklaması bardağı taşıran son damla oldu. Artık bıçak kemiğe dayandı ve bu bölgeyi terörden temizlemek için harekete geçme zamanı geldi. “Zeytin Dalı” adıyla başlayan operasyon hepimizin beklediği bir hareketti. Seksen milyon vatandaşın duası ve alkışıyla havalanan uçaklar hedefleri imha edip dönerken aslında o bombaların her biri batının bağrına düşüyordu ama nasıl bir karşılık vereceklerini kestiremiyorlardı. Çünkü bugüne kadar tüm hareketleriyle destek verdikleri yapı Türk Ordusu tarafından yerle bir ediliyordu.

Bu denli bir sınır ötesi harekâta da ilk defa şahit oluyorduk. Bu güne kadar ABD’nin izni olmadan yapamadığımızı bu gün ABD ve Avrupaya rağmen ve ABD’nin bu bölgedeki emellerini yıkarcasına yapıyorduk. Trump’ın, seçildiği günden beri bu bölgedeki bütün oyunlarını bozan Türkiye oldu. Her seferinde geri adım atmak mecburiyetinde kalan ABD’nin son oyunu da yerle bir edildi ve Afrin’den başlayarak bu bölgede temizlik devam edecek inşallah. Yavaş yavaş kendine gelen batıdan sesler çıkmaya başladı ve o sesler önümüzdeki günlerde yükselecek te. Yalan yanlış bilgi ve belgelerle bu operasyonu durdurmak ve Türkiye’yi geri çekilmeye mecbur etmek için ilk hamle geldi bile. Dünyanın dört bir yanında mazlum kanı üzerinden kendilerine lüks hayatlar kuran batının bu güne kadar hiç sesi çıkmazken, sınırımızda güvenli bir bölge oluşturmak için teröristleri imha ederken bu operasyonu BMGK’na taşımaları batının ve ABD’nin ikiyüzlülüğünü bir kez daha ortaya koymuştur. Bu ikiyüzlülerle beraber hareket eden yerli yüzsüzlerden de sesler çıkmaya ve milleti sokağa davet etmeye başladılar. Bu daveti yapanların da hukuk cezasını vermeli.

Umudumuz odur ki başlayan bu operasyon bölgedeki tüm pislikler temizlenene kadar devam etsin.

Sulh-u salaha kadar cenge devam.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/