BİR ADAM HARCAMAK | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>BİR ADAM HARCAMAK 05.10.2017 14:48

BİR ADAM HARCAMAK

Kolay yetişmiyor insanoğlu. Doğması, yürümesi, konuşması, büyümesi, yetişmesi büyük bir emek gerektiriyor. Yürümesi bile yılları bulan insanın kemale ermesi ve insanlığa faydalı olabilmesi için çok uzun yıllar gerekiyor. Kendine, ailesine ve topluma faydalı bir birey haline gelen kişinin de düşmanları çok olabiliyor. Birçok insan vardır hayatımızda tanıdığımız ve birçok arkadaşımız. Sık sık görüşmediğimiz, ilaç gibi ihtiyaç duyduğumuzda aradığımız ve ekmek gibi her gün ihtiyaç duyduğumuz arkadaşlar.

Birçok insan tanıdım hayatımda. Her kesimden ve her keseden. Takdir ettiğim de oldu, tekdir ettiğim de. Hayran kaldığım da oldu, hayret ettiğim de. Bunlardan biri de Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı (TTKB) Alpaslan Durmuş.  Aziz dostum, kardeşim, yolunu yordamını bildiğim, gördüğüm bir Âdem evladıdır. Yan yana yahut uzak beldelerde, ama hep beraber ve hemrâh yürüdüğümüz 30 yıl var arkamızda. Karakterine, bilgisine ve idealistliğine güvendiğim bir dost. Kardeşim Alpaslan bugünlere kolay gelmedi ama bu günlerde yoğun bir saldırı altında... Her kesim salvolarda bulunuyor. Sebebini bilmiyorum ama gayet net tahmin ediyorum. Çünkü TTK Başkanı Alpaslan hoca ve ekibi 10 yıllardır FETÖ`cülerin sağa sola kurdukları tuzakları teker teker deşifre ettiler, etmeye de devam ediyorlar. Hatırlayın daha geçen yıl, 15 Temmuz’un hemen ardından, 29 Ağustos`ta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın ve Sayın Bakanımızın imzalarıyla (üçlü kararnameyle) göreve başladıktan hemen sonra, çocuklarımızın önüne konmuş 52 kitaptaki FETÖ`cü kaynamaları ve sapkınlıkları tek tek enselemedi mi? Yayıncıların basına da yansımış şikayetlenmelerinden öğrenmedik mi 178 ders kitabının FETÖ`cü hazırlayanlarını birer birer tespit edip lisanslarını iptal ettiğini? Ocak 2017 Tebliğler Dergisindeki listeye bakınca 1.000 civarında kitap görüyorum. Alpaslan hoca ve öğretmen arkadaşları bu 1.000 kitabı, beş yılda FETÖ`cüler neler katmışlar diye el emeğiyle tek tek inceleyip yüzlerce hatadan arındırmadı mı? Nitekim yaptıkları bir açıklamadan aktarıyorum:

Ağustos 2016; 252 kitap tarandı, 57 kitapta düzeltmeler yapıldı.

21 Eylül 2016; ders kitabı yayıncılarıyla toplantı yapıldı, kitaplarında tarama yapmaları ifade edildi.

Ekim 2016; 252 kitap ikinci kez tarandı, 103 kitapta düzeltmeler yapıldı.

Ocak 2017; yapılan taramalarda hazırlayanların içinde FETÖ`cülerin olduğu tespit edilen 178 kitap Tebliğler Dergisine alınmadı, lisansları iptal edilmiş oldu.

21 Eylül 2016; 04 Nisan 2017; ders kitabı yayıncılarıyla ikinci kez toplantı yapıldı, yeterince hassas bir tarama yapmaları için uyarıda bulunuldu.

Nisan-Mayıs 2017; geçerlilik süresi devam eden 1.000’den fazla kitap tarandı, bu kez 80 kitapta hatalar yakalandı, yeniden düzeltmeler yapılması sağlandı.

16-17 Mayıs 2017; ders kitapları satın alma ihalesi yapıldı, ihaleyi kazanan yayınevlerinin kitapları ile ve MEB yayını 563 kitap Haziran 2017`de bir daha tarandı ve baskıya gönderildi.

9-10 Eylül 2017; dağıtılan kitaplara dair hata ihbarları üzerine 125 özel sektör kitabı tarandı, 3 kitapta daha sorun tespit edildi.

Kısacası hem yukarıdaki alıntımdan hem de Başkandan ve yakın çalışan arkadaşlarından öğrendiğime göre 200 binden fazla sayfa tutan 1.000 civarındaki kitap defalarca tarandı, 500’e yakın ders kitabında 2.000’den fazla düzeltme yapıldı. Ama her şey dört dörtlük mü? Elbette olmayabilir. Hâlâ eksiklikler ve gözden kaçanlar olabilir. Nihayetinde insanız ve hatadan beri değiliz.

Neden saldırılarda bulunulduğunu gayet net tahmin ediyorum dedim. Artık cevabı okurlarımın da zihninde açıkça belli olmuştur. Çünkü TTK Başkanı Alpaslan Durmuş kardeşim yılların akademik dergiciliğinden getirdiği geniş birikimi ve tecrübesiyle FETÖ`cü alçakların oyunlarını deşifre ediyor, tuzaklarını bozuyor, planlarını açığa çıkarıyor. FETÖ`cüler de kriptolarıyla Başkan`ın ve ekibinin emeklerinin görülmesini engellemeye, yaptıklarına gölge düşürmeye ve her gün yeni tuzaklar kurmaya çalışıyorlar. Ama onlar tuzak kursalar da boş, Allah şüphesiz tuzaklarını boşa çıkaracaktır.

“Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.” (Enfâl Suresi  30)  

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/