Barbar Avrupa! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>Barbar Avrupa! 03.03.2020 10:50

Barbar Avrupa!

Yine şehit haberleriyle yandı yüreğimiz. Onlarca ocağa ateş düştü. Annelerin feryatları göğe yükseldi. Dul kaldı kızlarımız ve yetim kaldı çocuklarımız. Tüm Türkiye tek vücut haliyle birleşti yine. Salalarla hüzünlenirken, tekbirlerle dünyayı inletti yine halkımız. Bütün siyasi partiler birlik çağrısı yaparken bir tek HDP sessiz kaldı bu yangına.

Tarih boyunca savaş, yoksulluk ve iç çatışmadan kaçan tüm dünyadaki halkın ilk gözde yeri Türkiye olmuştur. 2011 den beri komşu Suriye’deki insanlık dramına sessiz kalmayan Türkiye ülkesinden göç etmek mecburiyetinde kalan dört milyon Suriyeliye kucak açtı, aşını bölüştü ve acısını paylaştı. Bu kadar zamandır verdiği hiçbir sözü tutmayan Avrupa, bütün bu olanlara seyirci kalmakla yetinmedi aksine bu dramı oluşturan insan kasaplarına çanak tuttu, silah verdi ve destek oldu. Bunca zamandır içerden ve dışardan gelen tepkilere göğüs gerip göçmenlere kucak açan ülkemiz ve milletimiz tarihte her zaman aynı hamiyetperverliği göstermiş, nerede bir yangın varsa orada olmuş, kime zulmedildiyse ona arka çıkmış, dünyanın bütün mazlumlarının ümidi olmuştur. Ülkesine ve insanına sığınan hiçbir insana kapısını kapatmamış, aksine onu bağrına basmıştır. Bu onun inancından gelen bir tavırdır. Muhacire ensar olmak onun inancında ve tarihinde övgüye layık bir haslettir.

Bölgede yaşanan durum artık dayanılmaz hale gelmişti. Sabır taşı çatlamıştı Türkiye’nin. Yıllarca kucak açtığı mültecileri serbest bırakınca bir tarafta İdlip, diğer tarafta ise Türkiye’deki mültecilerin umuda yolculuğa çıktığı Edirne/ Pazarkule Sınır Kapısı’ndaki dram karşısında dünyanın duruşu net olarak ortay çıkmış oldu. Tarihleri zulüm, baskı, sömürü, cinayet ve ihanetle dolu olan ve sözde kendilerini medeni diye sayan batı, değil mazluma kucak açmak, sınırına dayanan ölümden kaçan insanlara jiletli tel, gaz, ses ve sis bombalarıyla karşılık vermektedir.

            Biz bu batıyı tarihten tanıyoruz. Yıllarca Osmanlı idaresinde huzur içinde yaşayan bu insan müsveddeleri, zayıflayan yönetim karşısında sadece bağımsızlıklarını ilan etmemiş, kendisine insanca davranan Osmanlı’yı arkadan hançerlemiştir. Tarih kitapları bu hainlerin mezalimiyle doludur. Hangi birini yazayım ki. Yunan, Bulgar ve diğer milletlerin Balkanlardaki halkımıza zulmü daha yirmi yıl öncesine kadar devam etmiştir. İzmir’den denize döktüğümüz bu adi millet her defasında efendisine ihanet etmiş, kendine yıllarca komşuluk adına iyilikle muamele eden insanları yakaladığı ilk fırsatta şehit etmiştir. Boğazlarımızı İngilizler işgal ettiğinde Anadolu’nun dört bir yanı düşman çizmesi altındaydı. Çanakkale, Musul, Batum, Antep, Konya, Maraş, Samsun, Bilecik, Merzifon, Urla ve Kars’ı İngilizler, Trakya’daki demiryolunun önemli istasyonlarını, Dörtyol, Mersin, Adana ve Afyon istasyonunu Fransızlar, Antalya, Kuşadası, Bodrum, Fethiye ve Marmaris’i İtalyanlar işgal ettiğinde Ermeniler kurdukları Alaylarla Doğu Anadolu’da yayılmaya ve bölgedeki Türklere zulüm ve baskı yapmaya başladılar. Kozan, Osmaniye, Mersin ve Adana’ya Fransızlarla birlikte Ermeni çetecileri de gelerek çoluk çocuk demeden insanımızı öldürüyor, her tarafı yakıyorlardı.

            Biz böyle bir işgalden çıkarak Anadolu’yu yeniden inşa ettik ve aradan geçen yüzyıla yakın bir zamanda dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara kucak açtık. Ülkemizden el çeken Barbar Batı, bu süreçte hiçte rahat durmadı, terör ve darbelerle ülkemizi ve insanımızı çökertmek için her türlü desteği verdi. İkiyüzlü ve sömürücü tavrını hiçbir zaman bırakmayan ve ondan beslenen batınin son tavrı onların asla insani bir kişiliklerinin olmadığının göstergesidir. Ortadoğu’da çıkardıkları be körükledikleri yangının kendi ülkelerine de sıçradığını gören bu insan müsveddesi sözde medeni Batı, şimdi Yunanistan sınırında öz kimliklerini göstermekte ve sınıra gelen mazlumlara kucak açmak bir yana üzerlerine ölüm yağdırmaktadır.

Yazıklar olsun sizin insanlığınıza.

Yazıklar olsun sizin medeniyetinize.

Yazıklar olsun sizin komşuluğunuza.

Siz medeni değil, bal gibi barbarsınız.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/