ELVEDA HÜZÜN YILI | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>ELVEDA HÜZÜN YILI 24.12.2017 22:13

ELVEDA HÜZÜN YILI

İnsanoğlu hayatı boyunca bir çok sıkıntıyı,mutluluğu,heyecanı,güzelliği ve inanç duygusunu bir arada yaşar. Bazı zamanlarda sıkıntılar ve sorunlar fazla olur bazı zamanlarda ise mutluluklar ve güzel paylaşımlar fazla olur.

Ancak dikkat edilirse hemen hemen her insanda bu duyguların bazılarının zirve yaptığı yıllar vardır. Özelde incelemese dahi insanoğlu titiz bir çalışma yapınca bu farklılıkları daha iyi kavrayacaktır.

Öyle yıllar olur ki insan yaşayacağı sıkıntıları önceden bilecek olsa idi sonuçlarına hiç bir şekilde katlanamayacağını zanneder ve hüsrana uğrayıp, telafisi olmayan işlere kalkabilirdi. Ancak Yüce Allah (cc) insanoğlunun kaldıramayacağı yük ona yüklemeyeceğinden hareketle yaşadıklarımıza katlanır ve hayatımıza kaldığımız yerden devam ederiz. Bizler unutan ve yaşadıklarımızdan tam manasıyla ders almayan varlıklarız.

İnsanoğlu çok sıkıntılar çeker. Bazı insanların bu sıkıntıları maddi ve manevi olur, bazı insanların sadece maddi, bazı insanların ise manevi olur. Kimseyle paylaşamayacağı, derdini anlatamayacağı, hüznünü sadece kendisinin yaşayacağı olaylar geçirir. Bir çok zaman dertleşmek istersiniz ancak derdinizi anlayacak ve çözüm odağında bulabileceğiniz kimse bulamazsınız. Herkes seni sıkıntısız, keyfi yerinde ve tüm işlerinin yolunda gittiği kişi zanneder. Siz de halinize sürekli şükreder ve her şeyin bir imtihan olduğunun bilincinde olursunuz. İnsanoğlu öyle bir varlıktır ki her ne kadar bu dünyanın imtihan dünyası ve nankörlüklerle dolu bir ortam olduğunu bilse dahi belli olayları yaşamak istemez veya yaşamış olsa dahi o anların çok hızlı geçmesini ister. Kaybettiklerinin geri gelmeyeceğini bile bile, nankörlüğün ve yaşanmış olayların ders vermeyeceği üzerinde herkesin hem fikir olması halinde bile bir ümit taşır. o ümit onu gelecek yıllara yönlendirir. Tıpkı insanın ölümünü bilmesine karşılık yaşantısına bunu yansıtmaması gibi.

Her şeye rağmen, insan bazen elveda der, demesini bilmeli, bazı şeyleri geri atmalı, unutmalı, verdiklerinin karşılığını beklememeli, belki de ahiretin varlığıyla mutlu olmalıdır. Her şeye rağmen nankörlükleri var saymalı, özellikle en yakınlarından başlamak üzere beklemelidir. Unutmamalıdır ki insanoğlu yaptığı her şeyle karşılaşacağını bilmelidir.

Her şeye rağmen elveda hüzünlü yıl deyip gelecekten umutlu , ümitli ve beklentili olmalıdır.

Her şeye rağmen elveda 2017 diyebilmeli ve yeni ufuklara doğru yelken açmalıdır.

Evet Elveda hüzün yılı, Elveda 2017

(Mevlamın yardımı hepimizin üzerine olsun,mevlam hepimizi korusun ve yolundan ayırmasın.) H.Celal ÇAKIR

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/