Darbeden Ders Çıkarmayanlara | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Darbeden Ders Çıkarmayanlara 18.10.2016 11:37

Darbeden Ders Çıkarmayanlara


            Ülkemiz 15 Temmuz gecesi büyük bir felaketin eşiğinden dönmüş, Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ülkenin ileri gelenleri dahil tüm toplum büyük bir özveri ve mücadele neticesinde hain girişimi bertaraf etmiştir.

            Gün geçmiyor ki bu hain girişiminde parmağı olanlar ortaya çıkmasın ve işin derinliği daha çok anlaşılmasın. Aslında yaşananlar daha derin ve Allah muhafaza daha felaket sonuçlar doğuracak cinstendi. Halkın sağduyusu ve Cumhurbaşkanının feraseti neticesinde büyük felaket defedildi. (başta Allah`ın c.c. yardımıyla)

            Ne gariptir ki bu büyük felaketin üzerinden çok zaman geçmeden akıllanmayan ve uslanmayan bir çok insan aynı şekilde entrikalarına devam etmekte ve yaşananlardan ders çıkarmamaktadır. Gerek siyasetin içinde gerek bürokrasinin içinde bir çok kişi yaşananları unutmuş gibi davranmakta ve devleti yönetenlere destek yerine köstek olmaktadırlar.

            Daha şimdiden yerel seçim ve diğer seçimlerde nasıl görevde olanları bertaraf ederiz planları yapmakta, bürokrasidekiler kendi yandaşları için yeni planlar yapmaktadır. Artık isimler dahi piyasada dolaşmakta, eskiye oranla daha derin planlar yapılmaktadır. Geçmiş beş yılın intikamı ve hevesiyle derin çalışmalar içine girenler bir yönüyle kafalarını kuma gömmüş kimse tarafından yapılanların bilinmediği zannedilmektedir.

            Bu dava sadece Cumhurbaşkanı ve yakın arkadaşlarının davası mıdır? Bu mücadeleyi sadece onlar mı yapacak? Onlar haricinde herkes başka plan içinde mi olacak?

            Unutulmamalıdır ki bu davanın asıl sahibi vardır. O sahip ne isterse o olur ve bunu kimse engelleyemez. Ancak bu gün bu davaya sırtını dönenler ve bir nevi darbecilerin istediğini yapanlar milletin vicdanında hapsolacaklardır.

            Artık herkesin Cumhurbaşkanı ve bu yolda mücadele edenlere yardım etme zamanı gelmiş ve geçiyor bile. Tüm hamleleri onlardan beklemek ve sadece buğzetmek hakiki Müslüman`ın işi olmamalıdır. Artık herkes bildiğini gördüğünü isim isim anlatmalı olacaklardan ve tehditlerden korkmamalıdır. Makam uğruna ve küçük menfaatler uğruna büyük mücadele veren devlet büyüklerini yalnız bırakmamalı daha dün başımıza gelen darbe olayını sürekli hafızalarımızda canlı tutmalıyız.

            Darbeden ders çıkarmayan ve Yenikapı ruhuna sahip çıkmayan siyasiler, bürokratlar, sendikacılar ve diğer tüm paydaşlar uyarılmalı ve gizli planlar yapanlar deşifre edilmelidir. Kendi cenahına destek yerine kalleşlik yapan tüm paydaşlardan hesap sorulmalıdır. Tüm yük Cumhurbaşkanına bırakılmamalı ve herkes bu yolda elinden gelen desteği vermelidir.

            Aksi halde yarın çok geç olabilir.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/