KEÇİÖRENDE EĞİTİM KAMPÜSÜ YAPILIYOR | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>KEÇİÖRENDE EĞİTİM KAMPÜSÜ YAPILIYOR 24.09.2017 04:30

KEÇİÖRENDE EĞİTİM KAMPÜSÜ YAPILIYOR


 
Benimde ikamet ettiğim Keçiören ilçesi 900 bin nüfusuyla ülkemizin en büyük ilçelerinden olmasına rağmen ilçede Fen Lisesi, Sosyal Bilimler lisesi,  Bilim ve Sanat Merkezi olmaması büyük bir eksiklikti. Başkentin göbeğinde bu kadar büyük bir ilçede bu güne kadar bu kurumların açılmaması hayret vericiydi. İlçedeki binlerce başarılı öğrenci Ankara’nın diğer ilçelerinde bulunan okullara devam etmek zorunda kalıyordu. Çocuklar ve aileler sıkıntı çekiyordu. Diğer yandan Keçiören’de ikamet eden öğrencilerin başarısı başka ilçelerin hanelerine yazılıyordu.
Bu gün Keçiören’in Gümüşdere Mahallesinde bir eğitim kampüsünün temeli atılıyor. Kampüste Fen Lisesi, Sosyal bilimler Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi yer alacak. Keçiörenli, nihayet okullarına kavuşacak. Kampüste Tarım Meslek Lisesinin yer alması alakasız gelebilir ancak bu arazi  üniversiteyle yapılan protokol sonucu Bakanlığa geçtiği ve protokolde böyle bir madde yer aldığı için durum böyleymiş. 
Aslında şehrin göbeğinde Tarım Lisesi yapmak yerine Keçiören’in üçüncü bir ihtiyacı olan Bilim ve Sanat Merkezinin yapılmasını arzu ederdim. Karşılıklı anlaşma yapılıp Tarım Lisesi mekan olarak daha uygun, tarım arazilerine yakın olan örneğin Ovacık veya Bağlum gibi bir yerde açılsa çok daha güzel olurdu. 
Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın adı verilen kampüsteki kurumların tez zamanda bitirilerek hizmete girmesini arzu ediyorum. Başkentimize ve Keçiörenimize hayırlı olsun.

Doğan CEYLAN

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/