Rumların Tek hedefi “Türkleri yok etmek.” | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Rumların Tek hedefi “Türkleri yok etmek.” 08.01.2017 23:40

Rumların Tek hedefi “Türkleri yok etmek.”

Kıbrıslı Türkleri, katil Rumlarla ortaklık kurmaya zorluyorlar.

Bir takım  siyasi otorite Kıbrıslı Türkleri, yıllarca kendilerine soykırım uygulamış, Silahlı saldırılar düzenlemiş,  canlı canlı kuyulara atıp  işkence ile şehit etmiş, ellerindeki her imkanla Kbrıs’lı Türk’e soykırım uygulamamışlıklarını yok sayarak, unutturarak  Rumlarla, ortak bir devlet kurmak için elinden geleni yapmaktalar.      

Uluslararası emperyal maşaları tarihi gerçeklerle yüzleştirmek adına Kıbrıs`lı Türke yapılan  baskılardan örnekler vererek  Rumların geçmişte yaptıklarını hatırlıyalım...

 

Makarios Kıbrı barış harekatından önce katliam yaparken şunu söylüyordu , ``Adaya Turk askeri geldiğinde kurtaracak tek bir Türk kalmayacak`` ,Bu zihniyet hiç  değişmeyecek .

 

1960-1963 yılları arasında Maliye Bakanlığı Rumların elinde olduğundan,Türk yerleşim bölgelerine yatırım yapmadılar

 1963-1974, Türklerin can korkusu ile terk ettikleri bölgeler yerle bir edildi,

Adadaki Türk varlığını haritadan silmek için. Baf şehrinde Cami-i Cedid yerle bir edilip, yerine park yapıldı.

Bu soykırım yılları içinde Türkiye`den gönderilen para, yiyecek ve giyecek ile yaşamlarını sürdürmeye çalışan Kıbrıslı Türklerden, gümrük, harç, ücret gibi dolaylı vergilerle para tahsil eden Makarios hükümeti bunların hepsini  Kıbrıslı Türkleri yok etmek için silaha yatırdı.Açık hava Müzesinde  teşhir edilen silahlar, Kıbrıslı Türklerinde zorla sağılan paralarla , Kıbrıslı Türklere karşı kullanmak amacı ile alınmış olan silahlardır.

 

Kıbrıslı Türklerle Kıbrıslı Rumların  kurdukları Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ilan günü olan  1960 tarihi ile Barış Harekatının son günü olan 1974 tarihleri arasındaki 14 yılda dünyanın çeşitli kredi kuruluşlarından,  Kıbrıslı Türklerin yüzde 30 oranında kurucu ortağı olduğu Kıbrıs Cumhuriyeti`ne Kalkınma amaçlı gönderilmiş paraların, hibelerin ve kredilerin Kıbrıslı Türklere verilmeyen yüzde 30’luk kısmı ile alınmış olan silahlar ile katliamlar yaptılar.
 
Rumların Tek bir hedefleri var “Türkleri yok etmek.”
 
 
 Yıllardır her tür baskı yöntemi ile ortak bir devlet kurmaya zorladıkları Rumların, Kıbrıslı Türkleri yok etmek için aldıkları ve acımasızca  saldırılar başlattıkları 21 Aralık 1963 tarihi ile  Barış Harekatının bitim tarihi olan 15 Ağustos 1974 arasındaki dönemde kullandıkları silahlardan çıkan barut kokusu hala Kıbrıs semalarında .
 
Dört Rum’a Bir Türk oranında nüfus anlaşması
 
 Cumhurbaşkanı Akıncı  niçin bu katillerle Dört Rum’a Bir Türk oranında nüfus anlaşmasını kabul etti. önümüzdeki  yıllarda  Türklerle saldırmalarına zemin hazırlamak için mi?
 
 
Niçin  “Dört Özgürlük” denen, ada içinde serbestçe “Dolaşım, Yerleşim, İş Kurmak ve Çalışmak” önerisini kabul etti. Kontrolsüz bir şekilde KKTC topraklarına yerleşsinler ve ellerine fırsat geçince topluca saldırabilsinler diye mi?
 
 
Neden Türkiye’nin garantörlük hakkının kaldırılması ile TSK’nın adadaki varlığının son bulmasını kapısını araladılar, Rumlar Türkleri katlederken, 1963-1974 döneminde olduğu gibi kimse müdahale edemesin diye mi?   
 
  Anastasiadis ile  Akıncı arasında varılan,Türkiye ve Kıbrıs `da  güvenliğimizi tehlikeye atan bu ve benzeri mutabakatları Enosisin önün açtığını hatırlatarak KIBRIS GİRİT OLMASIN diyorum. 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/