KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?31.05.2020 22:43

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?


Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçları ile ilgili yapılan çalışmaların ne zaman tamamlanacağı henüz net değil.


Bu haber 5666 kez okundu.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçları ile ilgili yapılan çalışmaların ne zaman tamamlanacağı henüz net değil. Çalışmaların son durumuna dair de bir bilgi yok ancak bu konuda masada yer aldığı düşünülen bazı çözüm önerileri yer alıyor. Bu çözüm önerilerinin bazıları şunlar; tüm herkesin borçlarının silinmesi, bunun yanında sadece kredi faizlerinin silinmesi ve anapara ödemesi yapılması ve e-Haciz, ödeme işlemlerinde düzenleme oluşturarak daha esnek bir ödeme modeli oluşturma gibi seçeneklerin olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Sosyal platformda bugün KYK borçlarıyla ilgili öğrenciler binlerce paylaşımda bulundu. Öğrenciler en azından borçların faizinin silinmesini ve sadece anaparanın geri ödenmesi talebinde bulundular. Öğrenciler twitterda “#KykBorçlarıUnutuldu” etiketiyle kendilerini hatırlattılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ödemelerin ertelendiğini duyurmuştu. Daha sonra netleşen kararın detaylarına göre KYK borcunu ödeyen vatandaşların taksitleri Temmuz ayına kadar faizsiz ertelenmişti.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer ÜNİVERSİTE-KPSS haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/