İstanbul'daki üniversite öğrencilerine büyük müjde! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İstanbul'daki üniversite öğrencilerine büyük müjde!01.06.2019 00:00

İstanbul'daki üniversite öğrencilerine büyük müjde!

İstanbul'daki üniversite öğrencilerine büyük müjde!


AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım, bomba bir proje diyerek, İstanbul'da ve üniversitede okuyan tüm gençlere staj imkanı sağlayacaklarını açıkladı. Yıldırım diğer yandan gençlere 10 GB ücretsiz internet desteğinde bulunulacağını söyledi.


Bu haber 558 kez okundu.

Yıldırım, medya temsilcileriyle toplantıda İstanbul'a dair projelerini paylaştı.

Projelerini, Ailelerimiz için, Gençlerimiz için ve İstanbul İstihdam Paketi olarak 3 başlıkta ayıran Yıldırım, aileler için yapacaklarını sıraladı:

"Vatandaşlarımızın İGDAŞ VE İSKİ'ye ödeyemediği 1,5 milyar lira ana para, 500 milyon lira faiz yaklaşık 2 milyar lira borcu var. Biz Sosyal Barış adı altında yeni bir sayfa açıyoruz. Bu kurumlara borcunu kapatmak isteyenlere gecikme zammı ve cezası alınmayacak. Yani 500 milyon lirayı sileceğiz. Su faturalarına yüze 46 indirim yaptık, İstanbul genelinde doğal gaza da yüzde 10 indirim yapacağız. Dar gelirli ailelere elektrikle doğal gaz faturasında destek olacağız. Her ay dar gelirlilere elektrikte 80, doğal gazda 50 liralık destek de bulunacağız. Ortak sayaç indirimi oluşturacağız. Su ve doğal gaz kullananlar açma kapama parası ödüyorlardı, kaldıracağız."

Yıldırım, dar gelirli olan, evlenen çiftlere düğünlerin belediyenin sosyal tesislerinde yapılacağını, çiftlere 8 bin lira düğün yardımı yapılacağını da söyledi.

Belediyenin otopark işletmesi İspark'ın, ilk 1 saat herkese bedava olacağını da açıkladı. Yıldırım, dar gelirli aile çocuklarının kreşlerden ücretsiz yararlanacağını ve her mahallede kreş olacağını da söyledi.

Yıldırım, Adalar'da yaşayanlara ana karaya seyahatlerinin ücretsiz olacağını da söyledi.

Yıldırım, "5 sene içerisinde de 244 tane yepyeni otopark yapacağız. Dar gelirli öğrencilere, kırtasiye desteği vereceğiz. Engellilere ücretsiz yaz tatili olacak. Her yıl ihtiyaç sahibi 25 bin engelli ailesine en az bir hafta tatil yaptıracağız, belediyemizin kamplarında olacak." diyerek konuştu.

Ev kadınlarına destek verecek

Ev kadınlarının evde yaptıkları el işleri için bin liraya kadar destek vereceklerini söyledi.

"Bir şey ürettikleri zaman, sanal marketlerde satın alacağız ve o göz nuru el emeğini değerlendireceğiz." dedi.

Yıldırım, motosiklet kullananların 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerinde ücret olmayacağını, motosiklet kullananlara motoparklar yapılacağını söyledi. Ayrıca toplu taşıma öğretmenlere ücretsiz olacak.

Gençlere 10 gb ücretsiz internet

"1 milyon üniversiteli gencimiz var. Gençlere ve ailelerine, Gençlik Destek Paketlerimiz var. Bütün üniversiteli gençlerimize 10 GB ücretsiz internet desteği, öğrencilerimizin müze ve şehir tiyatrolarını ücretsiz yapacağız. Üniversitelilerimize İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizin spor tesislerini ücretsiz yapacağız. 40 liraya düşürdüğümüz aylık ulaşım ücretini, üniversiteye hazırlanan gençlere de uygulayacağız." ifadesinde bulundu.

İstanbul İstihdam Paketi ile her sene 100 bin İstanbulluya iş bulunacağını, bunu sağlayacak yatırımları hayata geçireceklerini de söyledi.

Yıldırım, "Genç girişimciye destek de bulunacağız. Parlak fikirleri olan meslek yatırımcılarına bilişim sermayesi vereceğiz." dedi.

50 bin gencimize, yılda yarı zamanlı olarak çalışma imkanı sağlayacağız, bu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile olacak. Bütçeyi bakanlık karşılayacak, işi biz sağlayacağız.

"Bomba bir projemiz var, İstanbul'da ve üniversitede okuyan tüm gençlere staj imkanı sunacağız. İBB bünyesinde ve özel sektörde gençlerimiz adına, öğrencilik ve iş öncesi ücretsiz staj programı sağlyacağız." diyerek konuştu.


Diğer ÜNİVERSİTE-KPSS haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/