Cumhurbaşkanlığı o rektör için harekete geçti… | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Cumhurbaşkanlığı o rektör için harekete geçti…22.12.2018 21:22

Cumhurbaşkanlığı o rektör için harekete geçti…

Cumhurbaşkanlığı o rektör için harekete geçti…


Rektör Ali Gür’le ilgili Cumhurbaşkanlığı’nın, DDK'ya araştırma yetkisi verdiği öğrenildi.


Bu haber 334 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı, Gaziantep Üniversitesi için harekete geçti. Hakkında birçok iddia bulunan, Yeni Akit’in eski yazarı Mehtap Yılmaz’ın eşi Prof. Dr. Ali Gür’ün rektörü olduğu Gaziantep Üniversitesi ile ilgili butona basan Cumhurbaşkanlığı, Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) soruşturma yetkisi verdi.

Milli Gazete’nin haberine göre; soruşturma başlatan Cumhurbaşkanlığı, Rektör Ali Gür’ün “mali bilgiler başta olmak üzere her konuda inceleme başlatılmasını” istedi. Üniversitede yaşanan usulsüzlüklerin Sayıştay raporuyla da gündeme çıkması bardağı taşıran son damla olmuştu.

MAKAM ARACI BİR NUMARALI GÜNDEM

Soruşturmada başı çeken konular arasında Rektör Ali Gür’ün Gaziantep Üniversitesi Vakfı üzerinden aldığı “1 milyon değerindeki Mercedes makam aracının” geldiği öğrenildi.

GENİŞ BİR DOSYA HAZIRLANDI

Üniversitede yapılan soruşturmalarda Rektör Ali Gür’ün FETÖ ile iltisaklı iddiasıyla ihraç ettiği akademisyenlerin bir bir OHAL Komisyonu’ndan aklanması ve “keyiflikten mağduriyet oluşturulduğu” belirtilerek geniş bir dosya hazırlandığı belirtildi.

Rektör Ali Gür’ün makam odası için astronomik rakamlar harcaması soruşturmada öne çıkan maddeler arasında sıralandı. Söz konusu skandallarla ilgili soruşturmaları yürüten Devlet Denetleme Kurulu’nun Cumhurbaşkanlığı’na geniş kapsamlı bir rapor sunacağı öğrenildi.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer ÜNİVERSİTE-KPSS haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/