BRANŞ BAZINDA SIRALAMALAR AÇIKLANDI | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> BRANŞ BAZINDA SIRALAMALAR AÇIKLANDI05.11.2020 17:35

BRANŞ BAZINDA SIRALAMALAR AÇIKLANDI

BRANŞ BAZINDA SIRALAMALAR AÇIKLANDI


Binlerce adayın merak içinde beklemiş olduğu 2020 yılı KPSS branş bazından sıralamalar ÖSYM tarafından açıklandı.


Bu haber 5866 kez okundu.

2020 Kamu Personel Seçme Sınavı (2020-KPSS Lisans) katılan adayların sınav neticelerine göre branş bazında sıralamalar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır.


Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileriyle aynı yerde sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkan veren bir hizmettir.

Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibariyle sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınıp hazırlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır.


Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; yerlere göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilip, adayların yer bazında başvuruları esas alınıp belirlenmektedir.

Bu sebeple öğretmen adayların branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.


Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/