TÜRKİYE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN ÇEKİLMELİDİR! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> TÜRKİYE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN ÇEKİLMELİDİR!08.05.2020 00:00

TÜRKİYE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN ÇEKİLMELİDİR!

TÜRKİYE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN ÇEKİLMELİDİR!


Diyanet-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutar, AKİT TV canlı yayınına skype ile bağlandı.


Bu haber 6264 kez okundu.

Diyanet-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutar, AKİT TV canlı yayınına skype ile bağlandı.

Canlı yayında İstanbul Sözleşmesi’ne dair açıklamalarda bulunan Mehmet Bayraktutar, İstanbul Sözleşmesi’ne bakıldığında bunun toplumumuzun yapısına uygun olmadığını, toplumun ahlak anlayışıyla bağdaşmayan bazı davrınışlara yol açma ihtimali olduğunu ifade etti.

Bir ilahiyatçı olarak kadına hürmet konusunda çok hassas olduğunu ifade eden Bayraktutar, İslam medeniyetinin barındırdığı ilkelerle kadına yönelik hürmet sahibi olduğunu kaydetti.

İstanbul Sözleşmesi’ndeki maddelerin keyfi bir şekilde değerlendirilebileceğine de değinen Bayraktutar, ailelerin çocuklarının yanlışlarını düzeltmek için yaptıkları müdahalenin neredeyse imkansız bir hale getirileceği bir düzenlemenin söz konusu olduğunu vurguladı.

Bayraktutar sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu sözleşmeyle en büyük tehlikelerden biri de aile kurumuna zarar vermesi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açıklamarını dikkate almak lazım. Ancak Sayın Erbaş’ın dinin gerçeklerini ifade etmesi bile ülkede bazı kesimler tarafından tepkiyle karşılanıyor, hakkında davalar da açılıyor. Ben bunu doğru bulmuyorum.”

Sözleşmenin İstanbul’da imzalanmasının oldukça üzücü olduğuna dikkat çeken Bayraktutar, sözleşmeyi imzalayan ilk ülkelerden birinin de Türkiye olduğunu belirterek, “Sözleşmeyi geleneğine bağlı birçok ülke imzalamadı. Ancak biz imzaladık. Sözleşmenin İstanbul’da imzalanması ve bu ismi alması da ayrıca üzücü bir durum. Türkiye’nin derhal bu sözleşmeden çekilmesi gerekiyor” diye konuştu.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/