SAĞLIKCILARIN SORUNLARI KİK’E TAŞINDI | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> SAĞLIKCILARIN SORUNLARI KİK’E TAŞINDI29.10.2020 18:00

SAĞLIKCILARIN SORUNLARI KİK’E TAŞINDI

SAĞLIKCILARIN SORUNLARI KİK’E TAŞINDI


Sağlık-Sen , Ekim 2020 KİK Toplantısında Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu ve heyetiyle bir araya gelerek, pandemi sürecinde yaşananlar öncelikli olmak üzere sağlık çalışanlarının belli başlı sorunlarını konuştu.


Bu haber 3111 kez okundu.
Sağlık-Sen , Ekim 2020 KİK Toplantısında Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü  Mehmet İslamoğlu ve heyetiyle bir araya gelerek, pandemi sürecinde yaşananlar öncelikli olmak üzere sağlık çalışanlarının belli başlı sorunlarını konuştu.
Sağlık-Sen’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
Esnek mesai kapsamında ve 24 saat nöbet esasına göre çalışanlar ile birinci basamak sağlık tesislerinde görev yapan filyasyon ekiplerinin nöbet ücreti sorununu dile getirerek çözüm teklif ettik.
Bu süreçte yıpratıcı bir ortamda görev yapan sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonlarına destek olmak amacıyla verilen tavan ek ödemelerin adaleti sağlamadığı ve sahada yıkıcı etkiler yaşattığını belirterek, bu yıkıcı etkileri ortadan kaldıracak çözüm önerilerimizi sunduk.
Aile hekimliği çalışanlarına vaad edilen ancak “verilmeyen” ek ödeme, GİH ve YH sınıfının ek ödeme sorunu, engelli yakınları olup filyasyonda görevlendirilen çalışanlarımızın sorunlarının tespiti ve çözümlerinin teklifinde bulunduk.
Görevde yükselme ve unvan değişikliği sözlü mülakatlarının sınav başarısını gölgeleyecek muğlaklıktan uzak tutulması ve7/24 esaslı hastane/kurum kreşlerinin bir an önce açılması için sözden öte sonuç ortaya koyulması gerektiğini belirttik.
Son olarak 3. yılını doldurarak kadroya geçen 3+1 sözleşmeli çalışanların, 4. yılları içerisinde sağlık, eş durumu ve can güvenliği mazeretlerine bağlı tayinlerinin yapılmasını içeren KİK kararlarını yetkili sendika olarak imzaladık.

Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/