SAĞLIK SEN'DE KAZAN KAYNIYOR! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> SAĞLIK SEN'DE KAZAN KAYNIYOR!26.06.2020 02:00

SAĞLIK SEN'DE KAZAN KAYNIYOR!

SAĞLIK SEN'DE KAZAN KAYNIYOR!


Sağlık Sen Genel Başkanı İçin Semih Durmuş İstifa Sesleri Yükseliyor!


Bu haber 6604 kez okundu.

Twitterda sağlık çalışanları tarafından başlatılan hashtag çalışmasıyla Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş için #SemihDurmuşİstifa hastaghıi trend topic oldu. 

Özellikle son günlerde "Döner sermaye emekliliğe yansıtılmamalı" açıklamasıyla tepkileri üzerine çeken yetkili sendika Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş için başlatılan twitter etkinliğinde sağlık çalışanları twitleriyle tepkilerini dile getiriyorlar. Atılan twit yoğunluğu nedeniyle 15 dakika içerisinde Twitter Türkiye Gündemine 2. sıradan giren #SemihDurmuşİstifa tagına katılımın yoğun olduğu gözleniyor.

KISA SÜREDE 11 BİN TWİTLE DÜNYA SIRALAMASINA GİRDİ! 

Yaklaşık bir saat içerisinde 10 bin 700 twitle #SemihDurmuşİstifa tagı dünya sıralamasına da girerek ilginç bir rekora imza atıldı.

Yapılan etkinlikle ilgili görüşlerini paylaşan Gazeteci Cengiz Aksan, "Sağlık-Sene, kurulduğu 95 yılından bugüne kadar 4 isim Genel Başkanlık yaptı. En Başarılısı hiç şüphesiz sendikayı kuran, büyüten ve 13 yıl yöneten Dr. Ahmet Aksu oldu. Mahmut Kaçar bir adım ileri götürürken, Metin Memiş mevcudu korudu. Semih Durmuş için aynısını söylemek zor. Sağlık-Sende dikkat çeken durum ise Genel Başkanlara hep en yakınlarının rakip olması. Dr. Ahmet Aksuya Yardımcısı Mahmut Kaçar, Kaçar vekil olduğu için yerini Genel Sekreteri Metin Memişe bıraktı. Memişe ise Genel Sekreteri Semih Durmuş rakip olup genel başkanlığı kazandı..Son günlerde Sağlık-Sende görülen hareketlenmelerin sebebi olarak Genel Başkan Semih Durmuşun bazı Şube Başkanlarına karşı takındığı tavır gösteriliyor. Çok sayıda Şubenin artık Semih Durmuşu istemediği konuşuluyor. Genel Merkezin nasıl bir çözüm bulacağı merak konusu." açıklamasında bulundu.

Öte yandan twitter etkinliğini provakasyon olarak değerlendiren Sağlık Sen Ağrı Şube Başkanı Cevdet Taşdemirin twit atan sağlık çalışanlarına yönelik provakatör nitelendirmesi tepkileride beraberinde getirdi. Şube Başkanı Taşdemir, "HERŞEY YOLUNDA GİDERKEN SAGLIK SENI VE BASKANINI HEDEF ALAN ÇALIŞMALARA KATKI SUNMAYAN KİŞİ YADA KIŞILERIN PİŞMİŞ AŞA SU KATMA GİRİŞİMLERIDİR." derken, sağlık çalışanları için herşey yolunda giderken tanımlaması yapmasıyla tepkilerin hedefi haline geldi.

SAĞLIKPERONELİHABER.NET


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/