MEB'e yönetmelik tepkisi.... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> MEB'e yönetmelik tepkisi....22.06.2018 01:50

MEB'e yönetmelik tepkisi....

MEB'e yönetmelik tepkisi....


Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN yeni yayınlanan yönetici atama yönetmeliği nedeniyle MEB'e tepki gösterdi


Bu haber 351 kez okundu.

Sosyal medya hesabındna açaıklamalar yapan GEYLAN Mülaktı hiçbir şekilde kabul etmiyoruz dedi. 

İşte  o açıklamalar: 

1) Kaçıncı kez olduğunu artık sayamadığımız Yönetici Atama Yönetmeliği bir kez daha yayınlandı. Adaletin katili mülakat yine sahnede. MEB, mülakat ısrarından yine vazgeçmemiş. Mülakatı hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. 

2) “Bu mülakat inadından vazgeçin, ah alıyorsunuz, kul hakkı yiyorsunuz” diye söylemekten dilimizde tüy bitti. Hangi akla hizmet ediyorsunuz, neye güveniyorsunuz bir türlü anlayamıyoruz! 

3) Bugüne kadar yaptığınız uygulamalarda defalarca çağrıda bulunduk: “Madem yaptığınız mülakata güveniyorsunuz, komisyonlara sendikalardan gözlemci koyun” dedik, ama karşılık vermediniz! Demek ki gizledikleriniz varmış! Unutmadık. 

4) Bir de mülakata 60 başarı puanı getirmişsiniz. Yani yazılı sınavdan 100 bile alsanız ehemmiyeti yok, mülakatta 59 aldığınızda bay bay! Öyle mi? Yazıktır! Günahtır! 

5) Yıllardır MEB’de adil bir yönetici atama sistemini ihdas edemeyen iradenin şunu bilmesi lazımdır:Türk Eğitim Sen bundan sonra da eğitim çalışanlarının huzuruna kastedecek ve çalışanlar arasında imtiyazlı seçilmişler tasnif edebilecek sisteme karşı sağlam duracaktır. 

6)MEB şunu görmelidir:15 yılda eğitim çalışanlarında çok kötü anılar bıraktınız. Yeter artık, eğitim çalışanları da huzuru hak ediyor. Yönetmelik konusunda teşkilatlarımız ve üyelerimizle yapacağımız istişareler doğrultusunda her türlü demokratik ve hukuki girişimde bulunacağız.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/