KANSERE YAKALANAN ÖĞRETMENLERE TOPLU PARA YARDIMI YAPILACAK | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> KANSERE YAKALANAN ÖĞRETMENLERE TOPLU PARA YARDIMI YAPILACAK19.02.2021 00:25

KANSERE YAKALANAN ÖĞRETMENLERE TOPLU PARA YARDIMI YAPILACAK

KANSERE YAKALANAN ÖĞRETMENLERE TOPLU PARA YARDIMI YAPILACAK


Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN), eğitim çalışanları kansere yakalanması durumunda nakdi yardım alabilmesi için çalışma yapıldığını duyurdu.


Bu haber 1253 kez okundu.
İLKSAN’dan yapılan açıklamaya göre, İLKSAN Genel Müdürlüğü Ankara’da gerçekleşen “Sağlık Yardımları ve Gayrimenkul Çalıştayı”nda, eğitim çalışanlarına “kanser sağlık yardımı” yapılması konusu görüşüldü.

Yurt genelinden seçilen eğitim çalışanı temsilcisi 25 delege ile ulusal ve uluslararası sağlık sigortası firmalarına mensup uzmanlar ve İLKSAN Genel Müdürlüğü uzmanlarının katıldığı çalıştay, İsviçre merkezli reasürans şirketlerinden birinin sunumuyla başladı.

Görüşmelerde, kanser hastalığına yakalanan eğitim çalışanlarına “toplu nakit ödeme” şeklinde yapılacak kanser yardımı, karar aşamasına getirilecek.

Yapılan Açıklamada görüşlerine yer verilen İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, Türkiye’ 2020′ yılında 233 bin kişinin kansere yakalandığını ve 126 bin kişinin kanser sebebiyle yaşamını yitirdi.

Yurt ve dünya genelinde çok hızlı şekilde yayılan kanser hastalığına yakalanma riskinin eğitim çalışanları arasında yükseldiğini bildiren, “İLKSAN olarak yasa ile verilen sağlık yardımları faaliyetleri çerçevesinde, bu hastalığa yakalanan üyelerimize ‘doğrudan nakdi yardım’ yapacak bir projeyi bu yıl içerisinde hayata geçirmek için çalışmaları tüm hızıyla yürütüyoruz.”

Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/