İstanbul da 60 meslek lisesi, Anadolu Lisesine dönüştürülecek... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> İstanbul da 60 meslek lisesi, Anadolu Lisesine dönüştürülecek...14.06.2018 02:03

İstanbul da 60 meslek lisesi, Anadolu Lisesine dönüştürülecek...

İstanbul da 60 meslek lisesi, Anadolu Lisesine dönüştürülecek...


MEB İstanbul da 60 meslek lisesinin, Anadolu Lisesine dönüştürülmesini emretti.


Bu haber 340 kez okundu.

Meb İstanbul da 60 meslek lisesinin, Anadolu Lisesine dönüştürülmesini emretti. İstanbul Mem eminim isteksiz bir şekilde okulları belirleyerek bakanlığa imzaya gönderdi.

Yeni lise geçiş sistemi beceriksiz bürokratlar yüzünden sancıları şimdiden yaşanmaya başlandı. Geçtiğimiz yıllar içinde Meb 'in paydaşları sürece katmayan, öğretmeni umursamayan, eğitimi kaosa sürükleyen, eğitim bölgelerinin ihtiyaçları ve öğrenci potansiyelini dikkate almadan yaptığı uygulamalar çok tepki toplamış iken, bugün meslek liselerini kapatarak dönüştürmesi hatalarından ders almadığını göstermektedir.

Eğitim Bir Sen olarak bir kez daha uyarıyoruz. Yanlış yapıyorsunuz. Geçtiğimiz yıllarda Meb' in " meslek lisesi memleket meselesi" hamlesi, İstanbul da Tematik meslek lisesi uygulaması alkış almış iken bugünkü uygulama meslek liselilerinin gözden çıkarıldığını akla getirmekte. Dönüşümün izahını yapacak bir bürokrat olacağını hiç zannetmiyorum. Günü kurtarma adına oturduğunuz odalardan eğitimin stratejisini belirleyemezsiniz.

Meslek Liselerinin fiziki ve teknik altyapı yatırımlarının heba olmasını ve binlerce çalışanın norm fazlasına düşerek mağdur olmasının sizin için bir anlamı yokmu? Seçim öncesi binlerce öğrenci ve çalışanı huzursuz edecek bu karar umrunuzda değilmi? Siz hangi hükümetin bürokratlarısınız. Şaşırıyorum. Artık Meb ' e hatanı düzelt çağrısı yapmaktan bıktık. Şimdi Sanayi, Enerji, Ulaştırma, Turizm, Sağlık, Ekonomi Bakanlıklarına ve en önemlisi Hükümete çağrıda bulunuyoruz.

MEB'i DURDURUN.

Hepimize zarar vermekte.

Rıfat KAVAK

Eğitim Bir Sen İstanbul 2 Şb Bşk


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/