Gökhan ŞAHİN:Üst öğrenim ile ilgili bir haksızlığı daha sonlandırdık... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Gökhan ŞAHİN:Üst öğrenim ile ilgili bir haksızlığı daha sonlandırdık...19.09.2018 13:09

Gökhan ŞAHİN:Üst öğrenim ile ilgili bir haksızlığı daha sonlandırdık...

Gökhan ŞAHİN:Üst öğrenim ile ilgili bir haksızlığı daha sonlandırdık...


Türk Sağlık-Sen olarak açtığımız davalarla üyelerimizin mağduriyetlerini gidermeye, onlara yapılan haksızlıkların önüne geçmeye devam ediyoruz.


Bu haber 4348 kez okundu.

Erzincan Türk Sağlık Sen Şube başkanı M.Gökhan ŞAHİN yaptığı açıklamada;

Türk Sağlık-Sen olarak açtığımız davalarla üyelerimizin mağduriyetlerini gidermeye, onlara yapılan haksızlıkların önüne geçmeye devam ediyoruz.

Son olarak st öğrenim ile ilgili bir haksızlığı daha sonlandırmış bulunmaktayız.

Tıbbi sekreter olarak görev yapan bir üyemizin mezun olduğu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü ile ilgili intibakın yapılması için yaptığı başvuru bu bölümü üst öğrenim olmadığı gerekçesiyle reddedilmişti.

Sendika olarak bu durumu yargıya taşımış ve Erzincan İdare Mahkemesinde dava açmıştık. Mahkeme davamızı karara bağlamış ve haklılığımızı tescil ederek üyemizin mağduriyetini sonlandırmıştır.

Mahkeme Kararında bir bölümün üst öğrenim olup olamayacağı ile ilgili kararın YÖK’e ait olduğuna dikkat çekerek YÖK’ün söz konusu bölümünün üst öğrenim olmadığına dair kararını iptal ettiğini belirttiği ifade edildi.

Bu durumda büro yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünün üst öğrenim olarak sayıldığının anlaşıldığına hükmederek aksi yönde yapılan işlemin iptaline karar vermiştir.

Mahkeme ayrıca Anayasa’nın 125, Maddesinde yer alan “İdare, kendi eylem ve işlemlerinden doğan zararı ödemekle yükümlüdür” hükmüne de özellikle vurgu yaparak üyemizin yoksun kaldığı parasal hakların yasal faizi ile birlikte ödenmesine karar vermiştir.

Söz konusu kararın başta üyemiz olmak üzere çalışanlara hayırlı olmasını diliyoruz.

Üyelerin talepleri ile ilgili işlemlerde gerekli araştırmalar yapılmadan verilen kararlarla mağduriyetlere neden olmamalıdırlar. Çalışanların taleplerini içeren dilekçelerine sıradan bir evrak gibi değil, üzerinde araştırma yapılıp sonuca bağlanması gereken bir idari işlem olarak bakmalıdırlar. Çalışanlar dava açmadan bu haklarına kavuşabilmelidirler.

Bu temennilerle kazandığımız davanın tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyor, çalışanların her zaman ve şartta yanlarında olduğumuzu, mücadelemizden asla taviz vermeyeceğimizi ve haksızlıklara karşı dimdik duracağımızı bir kez daha ilan ediyorum.

M.Gökhan ŞAHİN

Şube Başkanı


Etiketler: Gökhan ŞAHİN -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -Erzincan Türk Sağlık Sen

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/