Gebze İnönü ASM'de aile hekimine baltalı saldırı  | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Gebze İnönü ASM'de aile hekimine baltalı saldırı 21.09.2018 20:47

Gebze İnönü ASM'de aile hekimine baltalı saldırı

Gebze İnönü ASM'de aile hekimine baltalı saldırı


Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Başkan Yardımcısı ile birlikte Aile Hekimine baltalı saldırı girişimi teşebbüsü nedeniyle Gebze İnönü Aile Sağlığı Merkezini ziyaret etti.


Bu haber 286 kez okundu.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Başkan Yardımcısı ile birlikte Aile Hekimine baltalı saldırı girişimi teşebbüsü nedeniyle Gebze İnönü Aile Sağlığı Merkezini ziyaret etti.

Ergül E. Hastalara Ve ASM’de Görevli Personele Korku Dolu Dakikalar Yaşattı.

Gebze İnönü Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan Aile Hekimi S.E ilaç yazdırmak için müracaat eden Nermin E. isimli bayan yazdırmak istediği ilacı, kendisinin geçmiş de hiç kullanmadığı sistem üzerinde tespit edilmiştir. Aile Hekimi S.E başkasının ilacını kendisi üzerine yazdırmak isteyen Nermin E.’ye başkasının ilacını kendi üzerine yazdıramayacağını bunun suç unsuru olduğunu hastanın kendisi geldiği takdirde muayenesi yapılıp gerekli ilaçların yazılacağı izah edilmiştir. Nermin E. Yazdırmak istediği İlacın eşi Ergül E.’ye ait olduğunu söylemiş yazılmasını istemiştir.

Muayene Edilmeden ilaç Yazılamayacağı Nermin E.’ye İzah Edildi.

Aile Hekimi S.E. ilaçların eşine ait olsa dahi hastanın muayene edilmeden ilaç yazılamayacağı Nermin E.’ye anlatılmıştır. Bunun üzerine Nermin E. ASM’den ayrılmıştır. Kısa bir süre sonra Nermin E.’nin eşi Ergül E. elinde balta ile Aile Sağlığı Merkezine gelerek balta ile Aile Hekimi S.E.’nın görev yaptığı odanın kapsını kırma girişiminde bulunmuş, monitörü kırmış, kapının çelik kasası baltanın darbeleri ile yarılmıştır. Hastaların sıra numarası almış olduğu monitörün çekil kasasıda darbe girişiminden nasibini alarak ezilmiştir.

Ergül E. Hastalara Ve ASM’de Görevli Personele Korku Dolu Dakikalar Yaşattı.

ASM’de etrafa hakaret ve küfür ve tehditler yağdıran Ergül E. Hastalara ve ASM’de görevli personele korku dolu dakikalar yaşattı. Daha sonra ASM’yi terk etmiştir. Yaşanan Korku dolu dakikalardan sonra Aile Hekim S.E beyaz kot verdi. Olay kolluk kuvvetleri müdahale ederek ASM’deki olaylara sebebiyet veren Ergül E. Kısa süre içerisinde yakaladılar. Sanık Ergül E. Daha önceden işlemiş olduğu suçlar olduğu için tutuklu yargılanmak üzere ceza evine gönderdi.

ASM Çalışanlarını Ve Aile Hekimi S.E Ziyaret Ederek Geçmiş Olsun Dedi.

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Kocaeli Aile Hekimi Derneği Başkan Yardımcısı Sarper Ünal ile birlikte görevi başında baltalı saldırıya uğrayan Gebze İnönü ASM Çalışanlarını ve Aile Hekimi S.E ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Üzücü olay hakkında bilgi aldı.

Çeker; Bunun Adı Düpedüz Sağlıkta TERÖR’dür.

Daha sonra Gebze İnönü ASM önünde açıklamada bulunan Çeker; ASM’de görevi başında hastalara şifa dağıtan Aile Hekimi S.E karşı yapılan baltalı saldırıyı Türk Sağlık Sen olarak kınıyorum. Dedi. Çeker; Vatandaş sağlık çalışanına şiddet uygulamayı bir hak olarak gördüğü süreci yaşamaktayız. Sağlık çalışanları görevleri başında tedirginler, Akşam eve sağ veya darp edilmeden dönebilir miyim kaygısı ile görevlerini ifa etmeye çalışmaktadırlar. Bu tedirginlik hizmet kalitesine de etki etmektedir. Sağlık da yaşanan bu sıkıntılı sürece artık sağlıkta şiddet demek doğru değildir. Diyen Çeker; Bunun adı düpedüz Sağlıkta TERÖR’dür. Dedi.

Caydırıcı Tedbirler Alındığı Takdirde Sağlık’daki Şiddet (Terör) Son Bulacaktır.

Açıklamalarını sürdüren Çeker; Yetkililer artık bu şiddet(Terör)’e dur diyecek yasaları biran önce çıkarmalıdırlar. Görevi başında sağlık çalışanına saldırıya şiddet(Terör) uygulayanlar uzun süre kamu hizmetlerinden faydalanamamalı. Tutuklu yargılanmalı, ağır para cezasına çarptırılmalıdır. Bu ve buna benzer caydırıcı tedbirler alındığı takdirde sağlık daki şiddet(Terör) son bulacaktır. Sağlık daki şiddet(Terör) mağduru Aile Hekimi S.E ve ASM çalışanlarına geçmiş olsun. Diyen Çeker; Sendika olarak Hekim arkadaşımızın ve ASM VE Sağlık çalışanlarının yanındayız. Konunun takipçisi olacağız. Dedi.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/