Eğitim İş Konya Şubesi 24 Kasım Öğretmenler Gününü Coşkuyla Kutladı | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Eğitim İş Konya Şubesi 24 Kasım Öğretmenler Gününü Coşkuyla Kutladı26.11.2017 21:08

Eğitim İş Konya Şubesi 24 Kasım Öğretmenler Gününü Coşkuyla Kutladı

Eğitim İş Konya Şubesi 24 Kasım Öğretmenler Gününü Coşkuyla Kutladı


Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri’nin kendisine verdiği “Başöğretmen” ünvanını kabul etmesinin de yıldönümü olan 24 Kasım tarihi, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.


Bu haber 202 kez okundu.
Eğitim İş Konya Şubesinden yapılan açıklamada;

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri’nin kendisine verdiği “Başöğretmen” ünvanını kabul etmesinin de yıldönümü olan 24 Kasım tarihi, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 

Bu vesileyle Başöğretmenimiz Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediğimiz yemeğimize; Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin KARA, Aksaray İl Temsilcilik Başkanı Ahmet Eraslan, Çorum Şube Başkanı İlhan Yaşar,Elazığ  İl Temsilcilik Başkanı Hüseyin Selçuk ve Yönetim Kurulu üyeleri,Önceki 2 dönem Genel Başkanlık görevini yapan Veli Demir ve Genel Sekreterlik görevini yapan Mehmet Altıntop ve Şükrü Balun,CHP İl Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri,CHP İlkadın kolları-İl Gençlik kolları ve  CHP İlçe Başkanları ve Yönetim kurulu üyeleri,Atatürkçü Düşünce Derneği Konya Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri,ÇYDD Konya Şube Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri,Disk ve nakliyat-iş Konya il temsilcisi ve yönetim kurulu üyeleri,Genel-iş Konya il temsilcisi ve yönetim kurulu üyeleri,Kültür Sanat-iş Konya il temsilcisi ve yönetim kurulu üyeleri,Genel Sağlık-iş Konya il temsilcisi ve yönetim kurulu üyeleri,Birleşik Büro-iş Konya il temsilcisi ve yönetim kurulu üyeleri, Seydişehir İlçe Temsilcisi Ertan Özkaynak ve Yönetim Kurulu üyeleri,Hüyük  İlçe Temsilcisi Ali Özgür ve Yönetim Kurulu üyeleri,Kadınhanı İlçe Temsilcisi Abidin Süle ve Yönetim Kurulu Üyeleri,yazılı ve görsel basınımızın değerli temsilcileri katıldılar.

24 Kasım Öğretmenler Günü yemeğimizin açılış konuşmasını Şube Başkanı Özgür GENÇ yaptı.Ardından Merkez Yönetim Kurulu üyesi Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin KARA konuşmasını yaptılar. 

Eğitim İş Genel Merkezi tarafında hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından,bu yıl emekli olan üyelere plaketleri takdim edildi. Etkinliğin devamında canlı müzik ile devam edildi. 24 Kasım Öğretmenler Günü yemeğimizin coşkulu ve eğlenceli geçmesinde emeği olan,yemeğimize katılarak destek veren üyelerimiz ve Eğitim İş dostlarına teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Konya Şube Yönetim Kurulu

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/