Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şubeyi Seçim Heyecanı Sardı... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şubeyi Seçim Heyecanı Sardı...21.09.2018 20:41

Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şubeyi Seçim Heyecanı Sardı...

Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şubeyi Seçim Heyecanı Sardı...


Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şubesindeki seçim çalışmaları 3 Eylül itibariyle başlayan resmi süreç ile heyecan ve hareket kazandı. Adalet, Liyakat, ve vefa söylemiyle yola çıkarak değişim ve yenilik isteyen Eğitim- Bir-Sen Sivas 1 Nolu şube üyelerinin desteklediği Sivas Kongre Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Halil İbrahim TEMİZ 17 Eylül Pazartesi günü saat 19:30 da Atatürk Kültür merkezinde delege aday tanıtım toplantısı yaptı.


Bu haber 185 kez okundu.

Programa yaklaşık 550 sendika üyesi iştirak etti. Katılımın yoğun olduğu ve bir çok üyenin yer bulamayarak ayakta kaldığı görüldü. Büyük bir heyecan ve beğeni ile deklarasyonunu okuyan Sivas 1Nolu Şube Başkan Adayı Halil İbrahim TEMİZ´in değişim, yenilik, ilkesellik, şeffaflık, güvenirlik, liyakat, vefa ve gönüllere giren sendikacılık anlayışına vurgu yaptığı konuşması, üyeler tarafından coşkuyla alkışlandı.

Eğitim Bir Sen Sivas Şube Başkan Adayı Halil İbrahim TEMİZ, yaptığı konuşmasında´´Bugün başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılının tüm eğitim çalışanlarına, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize ve velilerimize hayırlar getirmesini diliyor, Rabbim kazasız, belasız, başarılarla dolu bir yıl geçirmemizi cümlemize nasip etsin diyorum. Sevdamız Eğitim-Bir-Sen, 81 ilde demokrasi şöleni adı altında olağan seçim sürecini başlatmıştır. Sivas´ımızda da 6. Olağan kongremizi bu duygularla gerçekleştireceğiz,´´dedi.

 

Temiz neden aday olduğunu da şu ifadelerle açıkladı, ‘´Güçlüden yana değil, haklıdan yana olan, ötekileştirmeyen, kucaklayan bir sendikal anlayış için adayız.  Mevcut başkanın yaptığı gibi kendine destek vermeyen ilçelerin ilçe paylarını ödemeyerek veya makamlarını elinden alarak bunları bir terbiye metodu olarak kullanan anlayışlara karşı çıktığımız için adayız.  Bunları yaparken bilmiyorlar ki bu camiada hala parayla, makam ve mevki ile terbiye edilemeyecek adam gibi adamların var olduğunu. Geçmişte olduğu gibi kendi cebinden harcayarak sendikacılık yapan, hiç arkasına bakmadan makam ve mevkileri terk eden bu adam gibi adamlara selam olsun. Biz bu adam gibi adamlarla yol yürümeye devam edeceğiz bu hatalara düşmeyeceğiz.

İşlerimizi istişare ile yürütecek bir sendikal anlayış için adayız.

Zalimin karşısında Elif gibi dimdik durmak, mazlumun ve hakkın karşısında Ram olmak için adayız,´´dedi.

6 Ekim 2018 Cumartesi günü Başöğretmen Atatürk Ortaokulunda delege seçimleri gerçekleşecek, Bir ay sonrasında da şube organları ve şube yönetimi seçimi gerçekleşecektir.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/