Cerrahpaşa'da servis çıkmazı! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Cerrahpaşa'da servis çıkmazı!10.06.2019 21:43

Cerrahpaşa'da servis çıkmazı!

Cerrahpaşa'da servis çıkmazı!


Türk Sağlık Sen İstanbul Üniversite Hastaneleri Şube Başkanı Ufuk Tuğrul, yaptığı açıklmada İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi çalışanları,servis taşımacılığı hizmetinin kaldırılması konusunda yetkili sendikanın çalışanları yanlız bıraktığını söyledi.


Bu haber 3342 kez okundu.

İŞTE O AÇIKLAMA;

KARŞILIKSIZ VERDİĞİ TEK HİZMET OLAN VE YAKLAŞIK 5000 KİŞİNİN MAĞDURİYETİNE NEDEN OLACAK PERSONEL SERVİS HİZMETİ KALDIRILIRKEN YETKİLİ SENDİKA ÇALIŞANLARIN YANINDA OLMAYARAK MAĞDURİYETLERİNİ ARTTIRMIŞ VE ÜMİTLERİ SUYA DÜŞÜRMÜŞTÜR.

ALMIŞ OLDUKLARI EYLEM KARARINI GENEL MERKEZ DÜZEYİNDE YÖNETİM İLE GÖRÜŞEREK İPTAL EDEN YETKİLİ ‘’SAĞLIK_SEN’’ DURUMLA İLGİLİ HERHENGİ BİR AÇIKLAMA YAPAMAZKEN ÜNİVERSİTENİN İÇERİSİNE ASILAN PANKARTLARDA BİLE BU DURUMA ‘’KISITLAMA’’ DİYEREK İDAREYE KIYAK GEÇMEYİ İHMAL ETMEMİŞTİR.

İDAREYE KIYAK GEÇME HUSUSUNDA GAYET BAŞARILI OLAN YETKİLİ SENDİKA DAHA ÖNCE KURUM İDARİ KURULUNDA İMZALADIĞI SOSYAL HAKLARIN BAZI MADDELERİNE SAHİP ÇIKAMAMIŞ VE ÜNİVERSİTELERİN GERÇEK PROBLEMLERİNİ DİLE GETİRMEKTEN İMTİNA ETMİŞTİR.

4688 SAYILI KAMU GÖREVLİLERİ SENDİKALARI VE TOPLU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNİN İŞ YERİNDE YETKİLİ OLAN SENDİKALARA VERMİŞ OLDUĞU HAKLARDAN YARARLANARAK DEMOKRATİK HAKLARINI ÇALIŞAN MENFAATİNE KULLANMAKTAN ÇEKİNMİŞ, ÇÖZÜMÜN GECİKMESİNE VE HİZMETİN KAYBOLMASINA OLANAK SAĞLAMIŞTIR.

YETKİLİ SENDİKA MALESEF GENEL MENFAATİ GÖZETEN BU DURUM İÇİN SESSİZ KALMAYI VE İCAZETLE HAREKET ETMEYİ UYGUN GÖRMÜŞ,YİNE BİZİ ŞAŞIRTMAMIŞTIR.

BU DURUMU ÇALIŞANLAR VİCDAN TERAZİLERİNDE TARTACAK VE GEREKEN CEVABI ELBETTE VERECEKTİR.

HALBUKİ HAKKI TUTUP KALDIRAMAZSAK BU NEYİ DOĞRU YAPMIŞ OLACAĞIZ.

HER ÇALIŞANIN CEBİNDEN ASGARİ 300 TL ÇALACAK OLAN BU MESELENİN ÖNEMLİ BİR MESELE OLDUĞUNU VURGULUYOR VE YETKİLİLERDEN ÇÖZÜM İÇİN GECİKMEMELERİNİ TALEP EDİYORUZ.

TÜRK SAĞLIK SEN İSTANBUL ÜNİVERSİTELER ŞUBE OLARAK BU KONU İLE İLGİLİ YAPMIŞ OLDUĞUMUZ BASIN AÇIKLAMALARININ ARDINDAN EYLEM ETKİNLKLERİMİZE DEVAM ETME KARARLILIĞIMIZI SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİMİZİ KAMUOYU İLE PAYLAŞIYORUZ.Etiketler: memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/