Çeker: Siyasi irade memur maaşlarına sürpriz yapmalı... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Çeker: Siyasi irade memur maaşlarına sürpriz yapmalı...07.07.2019 21:27

Çeker: Siyasi irade memur maaşlarına sürpriz yapmalı...

Çeker: Siyasi irade memur maaşlarına sürpriz yapmalı...


Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, heyeti ile birlik de Darıca Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını görevleri başında ziyaret etti. rn


Bu haber 172 kez okundu. Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Darıca İlçe Temsilcisi, Osman Ayas, İş Yeri Baş Temsilcisi İdris Çakır, Temsilci Zafer Kurt, Kadınlar Kolu Başkan Yardımcısı  Meryem Ökde ile birlikte Darıca Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret ettiler. Şube Başkanı Çeker ve heyeti sorunları yerinde tespit ederek yaklaşan toplu sözleşme  ile güncel konular hakkında çalışanları bilgilendirdiler. Başkan Çeker kurum çalışanlarını ziyareti sonrası açıklamalarda bulundu.  

SAĞLIK ÇALIŞANLARI GEÇİM SIKINTISI ÇEKTİKLERİNDEN MUTSUZDURLAR 

Çeker yapmış olduğu açıklamada; “Sağlık çalışanları iş yoğunluğun,  norm kadronun altında personel ile kaliteli sağlık hizmeti sunulması için idarelerin yoğun baskısı, hayat pahalılığı, artan enflasyon karşısında hak ettiği ücretin verilmemesi, dört toplu sözleşmede  Malum Sen (Sarı Sendika) sağlık  çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını yeterli derecede savunmaması nedeniyle  sağlık çalışanları geçim sıkıntısı çektikleri, kurumlarda liyakat ve ehliyete önem verilmemesi, kanun ve yönetmelikler  yok sayılarak kurumların yönetilmeye çalışılması nedeniyle sağlık çalışanları mutsuzdur.” Dedi. 

 MALUM SEN MEMURU ENFLASYONA  MAHKUM  ETMİŞTİR 

Açıklamalarını sürdüren Çeker;” 2015 yılındaki toplu sözleşmede işverenin teklif ettiği 225 TL. Zam teklifine çok diyerek 123 TL. Zamma imza atan Malum Sen Memuru enflasyona mahkum etmiştir. Her toplu sözleşme döneminde enflasyonun altında yüzdelik zamlara direnmeden imza atmak suretiyle memuru yok saymıştır. Piyasaya en son yansıyan zam yağmurunda Şekere Yüzde 16, Elektriğe Yüzde 15, Çaya Yüzde 15 zam yapıldığı günümüzde  Temmuz da memur maaşlarına yüzde 5 zam ve yaklaşık yüzde 1 enflasyon farkı vermek memurun açlığa terk edilmesi anlamı taşımaktadır. Bu hazin tablo karşısında sesini çıkarmayan Yetkili Sarı Sendika Ağustos ayındaki toplu sözleşmede masasın da memuru hayal kırıklığına uğratacaktır. Siyasi irade Temmuzda Memur Maaşlarına yüzde 26 ile 40 arası bir zam yaparak sürpriz yapmalıdır”  dedi. 

SECİMDEN ÖNCE VERDİĞİNİZ SÖZÜ TUTUNUZ 

Şube Başkanı Çeker; “Secim öncesi siyasi irade ise Kamu ve sağlık çalışanlarına vermiş olduğu 3600 ek gösterge sözünü unutmuş gözükmektedir.  Çalışanlar adına verdikleri sözü kendilerine hatırlatıyoruz. Secimden önce verdiğiniz sözü tutunuz. Ek göstergenin çalışma hayatına uyarlanması için gerekli düzenlemeleri TBMM yaparak 3600 Ek göstergeyi hayata geçirin. Emekliliği gelmiş on binlerce kamu ve sağlık çalışanı  Bu düzenlemenin yapılmasını beklemektedirler. Düzenleme yapıldığı an on binlerce memur emekli olacaktır. Buda birçok işsiz vatandaşımıza istihdam sağlanmasının kapısının aralanması demektir. Çalışanlar adına siyasi iradeden verdiği sözü tutmasını bekliyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/