Çanakkale Sağlık-Sen'e Kayyum Atandı! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Çanakkale Sağlık-Sen'e Kayyum Atandı!10.11.2017 11:37

Çanakkale Sağlık-Sen'e Kayyum Atandı!

Çanakkale Sağlık-Sen'e Kayyum Atandı!


Çanakkale'de, sendika seçim sürecinin üyelerden gizlenerek demokratik hakkın engellendiği iddiasıyla Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Şubesine, açılan dava sonucunda, Çanakkale İş Mahkemesi'nce "kayyum atanmasına ve seçimlerin kayyum marifeti ile yapılmasına" karar verildi.


Bu haber 317 kez okundu.

Çanakkale'de, sendika seçim sürecinin üyelerden gizlenerek demokratik hakkın engellendiği iddiasıyla Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Şubesine, açılan dava sonucunda, Çanakkale İş Mahkemesi'nce "kayyum atanmasına ve seçimlerin kayyum marifeti ile yapılmasına" karar verildi. İş Mahkemesi kararında Sağlık-Sen'e kayyum olarak, 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde AKP adayı olarak seçimlere giren Avukat Murat Efe'nin atandığı öğrenildi.
 

 Çanakkale’de Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Çanakkale Şubesi yönetimince yapılan 10 Kasım 2016 tarihli delege seçimleri mahkemelik oldu. “Seçim sürecini bilinçli ve kasti olarak üyelerden gizlendiği, Sağlık-Sen üyelerinin seçilme hakkı olan demokratik haklarının engellendiği” iddiaları ile açılan davanın duruşması 3 Kasım tarihinde yapıldı. Çanakkale İş Mahkemesi’nde görülen davada, delege seçiminin iptalini ve kayyum nezaretinde yeni bir seçim yapılmasını talep eden davacı tarafın davası kabul edildi.

 
Kayyuma tanıdık avukat
Çanakkale İş Mahkemesi’nde görülen dava sonucunda; “Davanın kabulü ile Sağlık Sen Çanakkale Şubesi’nin 10 Kasım 2016 tarihinde yapılan delege seçiminin iptaline, sendikalar kanununun 53’üncü maddesi ve 12’nci maddesi gereğince davalı Sağlık-Sen Çanakkale Şubesi yönetim kuruluna işten el çektirilmesine” karar verildi. İş Mahkemesi kararında el çektirilen yönetim yerine kayyum atanması kararı ise; “Sağlık-Sen Çanakkale Şubesi’nde genel kurulu, kanun ve tüzük hükümleri gereğince en kısa zamanda toplamak ve yönetim kurulu seçilinceye kadar cari işlemleri yürütmek üzere Çanakkale Barosu Avukatlarından Avukat Murat Efe’nin kayyum olarak atanmasına” ifadeleri ile açıklandı. Kararda ayrıca, davalı tarafından Bursa Bölge Adliye Mahkemesi’nde istinaf yolunun açık olduğu kararına hükmedildi.

Çanakkale Olay Gazetesi.

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/