Ali Yalçın : Toplu Sözleşmeye gün sayıyoruz... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Ali Yalçın : Toplu Sözleşmeye gün sayıyoruz...28.05.2019 00:00

Ali Yalçın : Toplu Sözleşmeye gün sayıyoruz...

Ali Yalçın : Toplu Sözleşmeye gün sayıyoruz...


Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kişisel twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada '' Bu yıl sendikalar olarak önümüzde Genel Kurullar, 15 Mayıs ve Toplu Sözleşme olarak 3 önemli sürecimiz vardı. İkisi geride kaldı.


Bu haber 1198 kez okundu.

 Siyasetin önünde seçim olarak 1 önemli süreç vardı.O da 31 Mart Seçimleri idi. 23 Haziran Seçimi ile bu 2 oldu. Toplu Sözleşmeye giderken; 3600 Ek Gösterge, Sözleşmelilere Kadro, YHS’nin GİH’e aktarılması, Gelir Vergisi ve Matrah oranları gibi başlıkları tartışıyor ve acil çözüm arayışımızı sürdürüyoruz.

Siyasetin ana gündemi olan 31 Mart Seçimleri bize yeni yeni sorunlar getirdi. 31 Mart’ta “Mart’ın Sonu Bahar” diyenler yerel iktidarı aldıkları belediyelerde “Bahar” değil, “Karakış” getirdiler.

CHP ve HDP’li Belediyelerde baskı,tehdit,sürgünler ve işten çıkarmalar söz konusu. Bugün #CHPdenEmekçilereSürgün hastang çalışması İle sürgünleri duyurduk. Eskişehir’de CHP’li Odunpazarı Belediyesi’nde peş peşe sürgünler var.Sürgün sayısı 9’a yükseldi.

Bilgisayarcıyı, Hayvan Barınağına, Veteriner Teknikerini,Park Bahçelere, Kültür’de Tercümanı,Hayvan Barınağına şeklinde örneklerle akıllara durgunluk veren sürgünler yaşanıyor. Baskı ve yıldırmalara,sürgünlere sessiz kalmayacağız.Çeşitli Belediyelerin önünde yapılan zulmlere tepkimizi ortaya koyduk.

İşten çıkarmalar,güvencesizliğin ne bela bir şey olduğunu ortaya koyuyor. Bir daha “görülen lüzum üzerine işinize son verildi” denmemesi için kadro şart!'' dedi.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SENDİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/