ÜNLÜ PROFÖSÖR’DEN KORONAVİRÜS UYARISI! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> ÜNLÜ PROFÖSÖR’DEN KORONAVİRÜS UYARISI!22.03.2020 00:00

ÜNLÜ PROFÖSÖR’DEN KORONAVİRÜS UYARISI!

ÜNLÜ PROFÖSÖR’DEN KORONAVİRÜS UYARISI!


Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya üzerinde binlerce insanı öldüren koronavirüs salgını Türkiye’de de 9 can aldı ve 670 kişiye bulaştı.


Bu haber 5075 kez okundu.

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya üzerinde binlerce insanı öldüren koronavirüs salgını Türkiye’de de 9 can aldı ve 670 kişiye bulaştı.

Salgına karşı uyarılar peş peşe gelirken,bir uyarıda ,İstanbul Üniversitesi Genel Cerrahi AD öğretim üyesi Prof. Dr. Recep Özgültekin’den geldi.

Prof. Dr. Özgültekin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada , ”Beka sorunu yaratabilecek bir durumla karşı karşıyayız”diyerek halkı uyardı.

İşte Özgültekin’ nin açıklaması;

Bu epi-pandemi maalesef çok ciddi Salgın. Bu hastalığın yayılmaması için kişisel temizlik prensiplerini herkes biliyor.

Ama bu salgını nasıl engelleriz?
Böyle bir durumda her şahıs kendine bu virüsün bulaştığını varsayarak, kendini izole etmesinden geçiyor.


Yani birileri ile görüşme, öpüşme,tokalaşma , yakın temas, sohbet muhabbet gibi alışkanlıklarımıza bir süre ara vermemiz şart!


Ülke olarak aksi halde maddi ve manevi bedeli bizi topyekun imha edebilir. Yani beka sorunu yaratabilecek bir durumla karşı karşıyayız.


Hastalık sana bulaştı, lütfen kendini izole et ve sevdiklerine bulaştırma .

KAYNAK: kamudanajans.com


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SAĞLIK haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/