SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ!21.03.2020 00:00

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ!

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ!


Korona virüs vakalarına karşı mücadele eden bütün sağlık çalışanları sahada virüsle karşı karşıya halkımız için cansiperane bir mücadele veriyor.


Bu haber 5049 kez okundu.

Korona virüs vakalarına karşı mücadele eden bütün sağlık çalışanları sahada virüsle karşı karşıya halkımız için cansiperane bir mücadele veriyor.

Sağlık çalışanları alkıştan daha fazlasını hak ediyor

Sağlık personelinin yoğun olarak maruz kaldığı aşırı ve düzensiz çalışma çok sayıda sağlık sorununa ve iş güvenliği problemine yol açabiliyor.

Bunlar arasında belli başlıları; kronik uykusuzluk, yorgunluk, motorlu araç kazaları, hafıza ve konsantrasyon bozuklukları, iş kazaları, duygu-durum bozuklukları, tükenmişlik sendromu, yabancılaşma ve aile içi gibi sorunlar olarak biliniyor.

Tüm olumsuzluklara rağmen,ailelerini evlerinde bırakıp hastanelerde ölümcül virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarının bazı sorunlarının çözülmesi gerekiyor.

Bir haftadır görüştüğümüz farklı birimlerde,değişik ünvanlarda çalışan sağlıkcılardan edindiğimiz bilgiler ışığında derlediğimiz sorunları sizlerle paylaşıyoruz.

İşte O Sorunlardan Bazıları;

  • Koronavirüs Salgını sürecinde sağlık çalışanlarının ulaşım sorunu çözülmeli,gerekirse belediyeler servis hizmeti vermelidir.
  • Sağlık personeline ekonomik iyileştirme yapılarak ,motivasyonun artılması gerekmektedir.
  • Sağlık personelinin kurum içeresinde daha önce açılmış olan soruşturması var ise bir kereye mahsus affedilip soruşturmalar kapatılmaladır.
  • Personelin görev alanları ,liyakat esas alınarak yapılması ,bu mihvalda oluşturulan birimlerin eş güdüm içinde çalışması sağlanmalıdır.
  • Virüsün bulaşma riski en yüksek guruptan olan Sağlık personelinin medikal desteği en üst düzeyde yapılmalıdır.

Devletimizin tüm kurumlarıyla mücadele ettiği, Dünya’ya örnek olan fakat tüm tedbirlere rağmen her geçen gün enfekte hasta sayısı artan Korona virüs savaşının cesur ve fedakar Sağlık personelini ve KOCA yürekli Sağlık Bakanımızı alkışlıyoruz…

KAYNAK: kamudanajans.com


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SAĞLIK haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/