Kanser ilacının ödemesini durdurdular iddiası... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Kanser ilacının ödemesini durdurdular iddiası...30.07.2018 17:22

Kanser ilacının ödemesini durdurdular iddiası...

Kanser ilacının ödemesini durdurdular iddiası...


Cumhuriyet gazetesi yazarı Güray Öz, bir hasta yakının kanser ilaçlarıyla ilgili çağrısına yer verdi. Öz, hasta yakının ilaçlar için verilen bir süre sonra durdurulduğunu söylediğini aktardı.


Bu haber 243 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmen açıklamasıyla kanser ilaçlarının bedava verileceği ve kanser tedavisi gören hastaların hiç bir ücret ödemeyeceği duyurulmuştu.

Konuya ilişkin bir hasta yakının çağrısını köşesine taşıyan Cumhuriyet gazetesi Okur Temsilcisi ve yazarı Güray Öz, ilaçlar için verilen yardımın bir süre sonra durdurulduğunu aktardı.

Hasta yakınına göre daha önce kullanımına izin verilen 'Altuzan' isimli bir ilacın ödemesi "Yeterince kullandınız" denilerek durduruldu.

Öz'ün gündeme getirdiği hasta yakını Fuat Bora'nın açıklamaları şöyle:

"Çevremiz, yakınlarımız bile bize inanmıyor, olur mu kanser ilaçları ücretsiz, Erdoğan televizyonda söyledi, diyorlar. Halbuki biz hasta ve hasta yakınları böyle olmadığını biliyoruz, yaşıyoruz. Daha önce kullanımına izin verdikleri Altuzan isimli ilacı "Yeterince kullandınız" diyerek ödemeyi durdurdular. Hangi vicdan hastaya ilacı 'yeterince kullandın' diyebilir, zevk için yeme değil içme değil. Bu ilacın tek kullanımı 3.400 TL, nasıl para bulacaksınız, hastanıza yeter artık ölebilir muamelesi. Doktor bu ilacın olumlu etki yaptığını, kesildiğinde kötüye gittiğini rapor edip 2 defa talep etmesine rağmen kabul etmiyorlar."Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer SAĞLIK haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/