YSK personelinin atanma ve görevde yükselme usulü belirlendi | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> YSK personelinin atanma ve görevde yükselme usulü belirlendi19.02.2018 19:14

YSK personelinin atanma ve görevde yükselme usulü belirlendi

YSK personelinin atanma ve görevde yükselme usulü belirlendi


Yüksek Seçim Kuruluna açıktan veya ilk defa Devlet memuru olarak atanmaya, görev yapan memurların yer değiştirme suretiyle ve naklen atanmasına, personelin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.


Bu haber 335 kez okundu.
Yüksek Seçim Kuruluna açıktan veya ilk defa Devlet memuru olarak atanmaya, görev yapan memurların yer değiştirme suretiyle ve naklen atanmasına, personelin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

“Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme Ve Nakil Yönetmeliği” ile “Yüksek Seçim Kurulu Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” bugün yayımlanarak yürürlüğe girdi.


 Yönetmeliklerde yer alan düzenlemelerden bazıları şöyle:

**YSK’da ilk defa Devlet memuru olarak atanacaklar KPSS sonucuna göre sözlü ve gerektiğinde uygulamalı sınavla alınacak. Merkezi yerleştirme ile personel alımı yapılmayacak.

a Kamu Personel Seçme Sınavında, atama yapılacak kadroya göre belirlenecek puan türünde asgari 70 puan ve üzeri puan almış olanlar arasından, puanına göre sıralanarak en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilecek kadro sayısının beş katı aday çağrılır. Son adayla aynı puana sahip olanların tamamı sınava çağrılır.

**Kurum personelinin (seçim müdürü ve müdür yardımcıları hariç) unvan ve sınıf değişikliği olmaksızın yer değiştirme suretiyle atanabilmeleri için;  en son görev yaptıkları yerde en az iki yıl hizmet etmiş olmaları, atanmak istedikleri veya atanacakları yerlerde durumlarına uygun bir kadro ve ihtiyaç bulunması gerekecek.

**Seçim müdürü ve müdür yardımcıları zorunlu yer değiştirme suretiyle atamaya tâbi olacak.

**Kurum kadrolarına başka kurumlardan naklen atanabilmek için, muvafakat alınmış olması;  uyarma, kınama cezası dışında disiplin cezası almamış olması; güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunun olumlu olması; atanmada aranan şartların taşınması gerekecek.

**Halen görev yapmakta olan seçim müdürlerinin; seçim müdürü olarak görev yaptığı hizmet sürelerinin tamamı, en alt bölgeden başlamak üzere bölge hizmetlerinde geçmiş sayılacak. 

Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme Ve Nakil Yönetmeliği için tıklayınız...

Yüksek Seçim Kurulu Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği için tıklayınız ..Diğer MEVZUAT haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/