Yıllık izne giderken yol izni alınabilir mi? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Yıllık izne giderken yol izni alınabilir mi?02.02.2019 16:37

Yıllık izne giderken yol izni alınabilir mi?

Yıllık izne giderken yol izni alınabilir mi?


Çalışanlar, yıllık izin haklarını kullanacakları zaman gidecekleri yere giderken geçen sürenin izin haklarından eksilmesini istemiyor.


Bu haber 2072 kez okundu.
Bu sebeple yol izni alıp alamayacağını merak eden işçiler, bunun kanunda yeri olup olmadığını da öğrenmek istiyor. Peki yıllık izne çıkan işçi yol izni alabilir mi, yol iznini hangi şartlarda talep edebilir?

Yıllık izne çıkacak çalışanlar, uzun yolculuk yapacakları durumlarda bu sürelerin yıllık izin haklarından eksilmesini istemiyor. İşçiler, bu sebeple yol izni alıp alamayacaklarını öğrenmek istiyor. İş Kanunu yol izni konusunda ne diyor, yol izni nasıl alınır, en fazla kaç gün kullanılabilir? 

İşte detaylar...


YILLIK İZNE GİDERKEN YOL İZNİ ALMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Yıllık ücretli izinlerini işyerinin kurulu bulunduğu yerden başka bir yerde geçirecek olanlara istemde bulunmaları ve bu hususu belgelemeleri koşulu ile gidiş ve dönüşlerinde yolda geçecek süreleri karşılamak üzere işveren toplam 4 güne kadar ücretsiz yol izni vermek zorundadır.

Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer MEVZUAT haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/