Kamu çalışanlarına özel sektör formülü! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Kamu çalışanlarına özel sektör formülü!28.09.2018 21:49

Kamu çalışanlarına özel sektör formülü!

Kamu çalışanlarına özel sektör formülü!


Yeni Ekonomi Programı ile birlikte kamu personel rejimi hızlı, etkili icraat dönemine uyumlu hale gelirken, değişim paketi kapsamında, kamu çalışanları için özel sektörde olduğu gibi yetenek ölçümü yapılarak verimli memurlar teşvik edilecek.


Bu haber 1884 kez okundu.

Sabah’ın haberine göre, dört ayaklı değişim paketi kapsamında, kamu çalışanları için özel sektörde olduğu gibi yetenek ölçümü yapılarak verimli memurlar teşvik edilecek.

Çok çalışan memur daha fazla maaş alacak

Personel sistemi işe başlama tarihinden emeklilik sonrasına kadarki süreci kapsayacak insan kaynakları yönetimi esas alınarak kurulacak. Norm kadro çalışması yapılacak ve derece-kademeye göre belirlenen ücret sistemindeki aksaklıklar giderilecek. Üreten, çok çalışan memur daha fazla maaş alacak.

Etkin performans sistemi oluşturulacak

İlk kez Türkiye’nin insan kaynakları, yetenek envanteri çıkarılıyor. Kamuda yaklaşık 3 milyon 200 bin personel çalışıyor. İlk adımda kamu genelinde bir norm kadro çalışması yapılacak. Bunun ardından yetenek ölçümü ve performans değerlendirmeleri başlayacak. Değerlendirmeler ışığında yeniden işe yerleştirmeler söz konusu olacak. Etkin performans sistemi oluşturularak hizmet ve personel ücret ilişkisi sağlıklı hale getirilecek. Personelden beklenen tutum, davranış, bilgi ve beceri düzeyine göre ölçümler yapılacak.

Kamuda yaşanan tüm sorunlar çözülecek

Performans başarı puanı, hedef, görev, yetkinlik ve vatandaş memnuniyeti yüzdelik ağırlıklarına göre belirlenecek. Yeni sistemde verimli çalışan memurlar teşvik edilerek, ödül verilecek. Personel sistemi işe başlama tarihinden emeklilik sonrasına kadarki süreci kapsayacak bir insan kaynakları yönetimi esas alınarak kurulacak. Kamuda katsayı-gösterge, derece- kademe konularında yaşanan tüm sorunlar çözülecek.


Etiketler: memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer MEVZUAT haberleri
Yorumlar (3)
Misafir
Norm mağdurlarının da bir çıkış yolu: ALAN DEĞİŞİKLİĞİ mağduriyetinin giderilmesi... İkili çözüm Bekliyoruuuuuzzzz
04.12.2016 22:04
Misafir
Alan değişikliğinde yönetmelik aynen uygulanır,tüm normlar açılırsa norm fazlası sorunu çözülür............
04.12.2016 21:10
Misafir
Alan değişikliğinde yönetmelik aynen uygulanır,tüm normlar açılırsa norm fazlası sorunu çözülür
04.12.2016 21:10
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/