İş yerinin batacağını söyleyen çalışan tazminatsız işten kovulabilir! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İş yerinin batacağını söyleyen çalışan tazminatsız işten kovulabilir!11.04.2019 23:44

İş yerinin batacağını söyleyen çalışan tazminatsız işten kovulabilir!

İş yerinin batacağını söyleyen çalışan tazminatsız işten kovulabilir!


Çalışma arkadaşlarına iş yerinin yakında iflas edeceğini söyleyen çalışan, işveren tarafından tazminatsız olarak işten kovuldu. Yargıtay ise bir emsal karara imza atarak işverene hak verdi. Bu, çalıştığı iş yeri hakkında olumsuz yorumlarda bulunanların işlerini kaybetme tehlikesi yaşamaları anlamına gelecek!


Bu haber 2961 kez okundu.
Çalışanlar çalıştıkları yer hakkında yapacakları yorumların ne gibi sonuçlar doğurabileceğini merak ederken, Yargıtay verdiği karar ile bu konuda dikkatli olunması gerektiğini göstermiş oldu. İş yeri batacak yorumunu iş arkadaşları ile paylaşan çalışanın tazminatsız olarak işten kovulması mahkeme tarafından onaylandı. 

YARGITAY HAKSIZ BULDU!
 
Çalıştığı iş yerinin batacağını çalışma arkadaşları ile paylaşan çalışan, iş yerinin gerçekten de iflas etmiş olmasına rağmen Yargıtay tarafından haksız bulundu. İş sözleşmesinin işveren tarafından feshini geçerli bulan mahkeme çalışanın tazminatsız olarak işten çıkarılmasını onayladı. 
 
"İşverenin 2015 yılında batacağına dair söylentileri dile getirmesi gibi eylemleri birlikte değerlendirildiğinde; davacının çalıştığı süre de dikkate alınarak işverene yönelik sadakat ve özen yükümlülüğünü ihlal edecek boyuta varan tutum ve davranışları ile iş sözleşmesinin devamını çekilmez hale getirdiği ve böylece iş sözleşmesinin, kendi kusurlarıyla feshine neden olduğu, yapılan fesih işleminin de bu nedenlerle geçerli nedene dayandığı sonucuna varılmıştır."
 
Davanın reddine karar verilmesi gerektiğini belirten Yargıtay, iş davalarında emsal bir karara imza atmış oldu. Bu kararla birlikte, işyerinin batacağı iddiasında bulunmak tazminatsız bir şekilde işten atılmanıza neden olabilecek.

Etiketler: memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer MEVZUAT haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/