Sendika üyelerinin beklentileri ve aidat ödemeleri... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Sendika üyelerinin beklentileri ve aidat ödemeleri...17.04.2019 20:37

Sendika üyelerinin beklentileri ve aidat ödemeleri...

Sendika üyelerinin beklentileri ve aidat ödemeleri...


Devletin çeşitli kademelerinde farklı pozisyonlarda çalışanlar bir şekilde haklarının korunması ve elde edeceklerinin en üst seviyede olabilmesi için farklı sendikalardan birine üye olmakta ve bunun için o sendikaya devlet eliyle aidat ödemektedir.


Bu haber 2223 kez okundu.

DAHA ÖNCE DUYURUSUNU YAPTIĞIMIZ SENDİKAL GERÇEKLER YAZI DİZİSİNİN İLK BAŞLIĞINDA YER ALAN SENDİKA ÜYELERİNİN BEKLENTİLERİNİ VE AİDAT ÖDEMELERİ İLE İLGİLİ YAZIMIZ.


Sendika üyelerinin beklentileri ve Aidat Ödemeleri...

Devletin çeşitli kademelerinde farklı pozisyonlarda çalışanlar bir şekilde haklarının korunması ve elde edeceklerinin en üst seviyede olabilmesi için farklı sendikalardan birine üye olmakta ve bunun için o sendikaya devlet eliyle aidat ödemektedir. Üyeler kendilerinden hiç bir karşılık beklemeden sadece özlük hakları ve yasal ihtiyaçlarını karşılamak için bir sendikaya üye oluyor.

Görev sürecinde hatalar yapıldığında kendisini savunmasını ve ne yapması gerektiğini göstermesini bekleyen üyeler ayrıca üyeler arasında birlik beraberliğin sağlanması açısından da mücadele beklemektedir. İşin özü budur. Bunun yanında diğer ek beklentiler var olup görev süresi içinde bu beklentiler devam etmektedir. Sendikacılığın aslı üyeler bekler yöneticiler bu beklentileri karşılamak için çalışır.

Günümüz Türkiye ortamında sendika faaliyetlerine baktığımızda yukarıda saydığımız beklentiler karşılanıyor mu sorusunu cevabını pek bulamıyoruz. Sendikaların oluşumunda fikirler bazında oluşumun olması ve üye dağılımının da bu yönde gelişmesi belki de en başta işi sıkıntıya sokmakta ve çözüm aşamasında sonuç vermemektedir. Üye aidatlarının devlet tarafından ödenmesi ve bu aidatlarla büyük bütçelerin oluşması sendika faaliyetlerini gerçek gündeminden çıkarmakta ve daha ziyade nasıl daha büyürüz çalışması içine sokmaktadır. Sendikaların gerçek gündeminin sadece üyeler olması gerekirken kısır döngü şeklinde çalışmalara dönüşmesi de belki de bu nedenledir.

Tüm bunlardan anlaşılacağı üzere sendikalar yeniden yapılandırılmalı, hesap verebilir hale getirilmeli, üye aidatları bizzat üyeler tarafından ödenmeli, yöneticiler şeffaf olmalı, kendi içindeki fikri çatışmalar sonlandırılmalı, dış müdahalelere kapalı olmalı ve gerçek yapılarına bürünmelidir. Sendikal gücü kendi yol haritası için kullananlar derhal bu yapılardan uzaklaştırılmalıdır.

Memurlarınsesi


Etiketler: memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer MEMUR haberleri
Yorumlar (1)
Misafir
biri beni d.memurluğundan atacak ve ben onun özgürce dolaşmasına ses etmeyeceğim öylemiii sıkar birazzzz cinayetler artarr kevgire dönürürler adamı
12.11.2015 10:49
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/