Memurlar zamlı aile yardımını ne zamandan geçerli alacak? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Memurlar zamlı aile yardımını ne zamandan geçerli alacak?26.06.2018 19:11

Memurlar zamlı aile yardımını ne zamandan geçerli alacak?

Memurlar zamlı aile yardımını ne zamandan geçerli alacak?


Kamu görevlilerinin aylık ücretleri 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olarak %3,5 + enflasyon farkı oranında artacak. Ancak bu artış, aylık maaş miktarını etkileyen bazı unsurlara 1 Temmuz’dan itibaren değil de 15 Temmuz itibariyle yansıyacak.


Bu haber 297 kez okundu.
Kamu görevlilerinin aylık ücretleri 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olarak %3,5 + enflasyon farkı  oranında artacak. Ancak bu artış, aylık maaş miktarını etkileyen bazı unsurlara 1 Temmuz’dan itibaren değil de 15 Temmuz itibariyle yansıyacak.

Memur maaş hesabında kullanılan katsayılarının 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olarak, “%3,5 + enflasyon oranının %4’ten fazla olan kısmı” kadar artacak olması ve bu artışın da yaklaşık toplam %7 oranında (beklenen Haziran ayı enflasyonu dahil) gerçekleşecek olması,  kamu görevlilerinin aylık brüt ücretlerini de aynı oranda artıracak.


 
Maaş artışı nedeniyle 1-14 Temmuz dönemine ilişkin fark alacak olan memurlar, aynı dönem için aile yardımı artışı farkından yararlanamayacak.

1-14 Temmuz dönemi ilişkin aile yardımı farkı

Eş ve çocuklarından dolayı, Devlet memurlarına her ay aylıklarıyla birlikte aile yardımı ödeneği verilmektedir.

1 Temmuz maaş artışıyla (artışın %7 olacağını varsaydığımızda);

-15 Haziran 2018 tarihinde eş için 232 TL olan aile yardımı miktarı 248 TL’ye çıkacak.

-15 Haziran 2018 tarihinde çocuk için (72 aylık ve daha küçük) 54 TL olan aile yardımı miktarı 58 TL’ye çıkacak.

Memurlara 15 Haziran 2018 tarihinde ödenen maaşlarıyla birlikte aile yardımı ödeneği de verilmiş olduğundan, izleyen ayın aile yardımına ise 15 Temmuz 2018 tarihinde hak kazanılacak.

Bu nedenle, 1 Temmuzdan geçerli olarak yapılacak maaş artışı oranı, aile yardımı ödeneği miktarına 15 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olarak yansıyacak.

Aile yardımından dolayı, memurlara 1-14 Temmuz dönemine ilişkin fark ödemesi yapılmayacak

Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer MEMUR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/