Emekliye bankalardan 600 TL promosyon verilecek... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Emekliye bankalardan 600 TL promosyon verilecek...27.12.2018 16:28

Emekliye bankalardan 600 TL promosyon verilecek...

Emekliye bankalardan 600 TL promosyon verilecek...


Bankaların emekli müşteri yarışı sürüyor. Kimi bankalar promosyonu 600 liraya çıkardı, kimi de hem emekliye hem de onu bankaya kazandırana ödeme yapıyor. Promosyondan yeni emekliler de yararlanırken, vaatleri cazip bulan bankasını değiştirebiliyor. Peki, hangi banka 2019 yılında ne kadar promosyon veriyor?


Bu haber 1225 kez okundu. Sayıları 12.3 milyonu aşan emekliler, bankaların gözdesi. Emekli maaş pastasından daha fazla pay almak isteyen bankalar, hem promosyon hem de hizmet yarışı içerisinde. Takvim'de yer alan habere göre bazı bankalar emeklilere 3 yıllık dönem için maaşa göre 300, 375, 450 lira olarak belirlenen promosyon tutarını 600 liraya kadar çıkarırken, bazıları da ücretsiz işlemler, faturalarda indirim gibi ek fırsatlar sunuyor.

Ayrıca emekli müşteri getirenlere bankaya kazandırdığı her emekli için 100 lira veren de var. Böylece emekli 450, yakını 100 lira promosyon alabiliyor. Halen promosyon almamış olan emekliler, bankasını seçip, '3 yıl maaşımı sizden alacağım' taahhüdünü vererek ödemesine kavuşuyor.

Taahhütte bulunup promosyonu almış emeklilerin de isterlerse ortaya çıkan daha cazip teklifleri değerlendirme imkanı bulunuyor. Bunun için emeklinin yapması gereken, promosyon ödemesini aldığı bankaya kalan sürenin parasını iade etmek.

Örneğin; emekli 1.5 yıl önce taahhüt verdiği bankadan 450 lira promosyon almışsa, 225 lirayı iade ederek başka bankaya geçebiliyor.

SEÇME İMKANI

Promosyondan yeni emekliler de yararlanabiliyor. Emeklilik için Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvuru yapanlar, kuruma banka seçimini de bildirebiliyor.

Emeklilik işlemlerini başlatan kişi, yazılı beyanda bulunarak aylığının yatmasını istediği bankayı seçebiliyor. Banka da '3 yıl maaşımı sizden alacağım' taahhüdünü alır almaz promosyon ödemesini yapıyor.

Emeklilik işlemini başlatan kişi banka seçimi yapmamışsa, ilk maaşı Ziraat Bankası şubelerine yatırılıyor.

KİM, NE VERİYOR?

AKBANK: 450 liraya varan promosyon veriyor. Tüm bankaların ATM'lerinden ayda 2 kez ücretsiz para çekme, bedava havale ve EFT, bireysel kredilere özel faiz oranı gibi imkanlar sunuyor.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer MEMUR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/