TEDAŞ eski hükümlü ve engelli personel alımları yapıyor!  | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> TEDAŞ eski hükümlü ve engelli personel alımları yapıyor! 07.06.2018 01:29

TEDAŞ eski hükümlü ve engelli personel alımları yapıyor!

TEDAŞ eski hükümlü ve engelli personel alımları yapıyor!


Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü TEDAŞ bünyesine eski hükümlü ve engelli statüsünde personel alımı yapılıyor.


Bu haber 266 kez okundu. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü TEDAŞ bünyesine eski hükümlü ve engelli statüsünde personel alımı yapılıyor. Söz konusu ilan için toplamda 10 kamu personeli alımı yapılacak. Peki hangi kadrolar için alım yapılacak? Kimler başvuru yapabilir? 

İşte detaylar… 

HANGİ KADROLAR İÇİN ALIM YAPILIYOR?  

Yayımlanan ilana göre TEDAŞ bünyesine Engelli ve Eski Hükümlü personel alımı yapacak. Alım yapılacak personeller İstanbul ve Ankara illerinde istihdam edilecekler. Söz konusu ilanların,  Engelli personel pozisyonu için Ankara’da görev yapmak üzere; – 2 Elektrik Teknikeri, – 1 Harita Teknikeri – 1 Elektrik Teknisyeni alacak. İstanbul ilinde ise; – 1 Elektrik Teknikeri 1 Harita Teknikeri olmak üzere toplamda engelli 6 kişi alacak. Eski Hükümlü pozisyonu için ise, Ankara ve İstanbul’da görevlendirilmek üzere; 3 kişi Ankara’da 1 kişi İstanbul’da olmak üzere toplamda 4 Elektrik Teknikeri, alımı yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? 

Eski Hükümlü İçin; – Meslek Yüksek Okullarının Elektrik, Elektrik-Elektronik Bölümü mezunu olmak, – Alınacak personel 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde istihdam edileceğinden, yürürlükte olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü Veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yararlananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte belirtilen genel şartlar dışında yukarıda belirtilen şartlarla birlikte; – Personel istihdamının Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılması zorunluluğu bulunduğundan, belirtilen pozisyonlara, şartlara uyan adayların ilgili İş-Kur Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Engelli Pozisyonu İçin; – Meslek Yüksek Okullarının Elektrik, Elektrik-Elektronik Bölümü mezunu olmak. 

HARİTA TEKNİKERİ, – Meslek Yüksek Okullarının Harita, Harita ve Kadastro Bölümü mezunu olmak. ELEKTRİK TEKNİSYENİ – Endüstri Meslek Liselerinin Elektrik, Elektrik-Elektronik Bölümü mezunu olmak. – Alınacak personel 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde istihdam edileceğinden, yürürlükte olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü Veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yararlananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte belirtilen genel şartlar dışında yukarıda belirtilen şartlarla birlikte; – Personel istihdamının Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılması zorunluluğu bulunduğundan, belirtilen pozisyonlara, şartlara uyan adayların ilgili İş-Kur Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.

 BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN? 
Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre başvurular 06 Haziran – 18 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuruların İl Şube Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılması gereklidir.

Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer KAMU haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/