MEMURLAR KAÇ SAAT ÇALIŞTIRILABİLİR? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> MEMURLAR KAÇ SAAT ÇALIŞTIRILABİLİR?15.03.2020 00:00

MEMURLAR KAÇ SAAT ÇALIŞTIRILABİLİR?

MEMURLAR KAÇ SAAT ÇALIŞTIRILABİLİR?


Devlet memurları diğer çalışanlardan farklı kanun hükümlerine tabi. Haftalık çalışma saati İş Kanunu'nda 45 saat olarak belirtilmişken bu rakam memurlar için daha düşük. Peki devlet memurları haftada en fazla kaç saat çalıştırılabilir?


Bu haber 4593 kez okundu.
Devlet memurları haftalık çalışma sürelerinin kaç saat ile sınırlandırıldığını öğrenmek istiyor. Memurlar haftada en fazla kaç saat çalıştırılabilir? 

İşte cevabı...

Devlet memurları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabidir. Bu kanunun 99. maddesine göre, "Memurların haftalık çalışma süresi genel olarak 40 saattir. Bu süre Cumartesi ve Pazar günleri tatil olmak üzere düzenlenir. Ancak bu kanuna, özel kanunlara, Cumhurbaşkanlığı kararnamelerine veya bunlara dayanılarak çıkarılacak yönetmeliklerle, kurumların ve hizmetlerin özellikleri dikkate alınmak suretiyle farklı çalışma süreleri tespit olunabilir. Cumhurbaşkanı, yurt dışı kuruluşlarda hizmetin gerektirdiği hallerde, hafta tatilini Cumartesi ve Pazardan başka günler olarak tespit edebilir."

Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer KAMU haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/