Kreş yardımı desteği için ne yapmak gerek? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Kreş yardımı desteği için ne yapmak gerek?18.10.2019 23:17

Kreş yardımı desteği için ne yapmak gerek?

Kreş yardımı desteği için ne yapmak gerek?


Çalışan annelere kreş yardımı olarak duyurulan destek için başvuru ekranı üzerinden müracaatlar alınmaya devam ediliyor. Peki, çalışan annelere kreş yardımı desteği için başvuru işlemi nasıl yapılır? İşte, kreş desteği konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar.


Bu haber 757 kez okundu.

Çalışan annelere kreş yardımı desteği için ebeveynlerin belirli koşulları taşıması gerekiyor. Şu an Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Avrupa Birliği ile birlikte pilot uygulamalarına başladığı kreş desteği için başvuru işlemleri E-Devlet girişi ile gerçekleştirilecek. 

ÇALIŞAN ANNELERE KREŞ DESTEĞİ YARDIMI İÇİN ŞARTLAR NELER?

Kreş desteği başvurusunda bulunabilmek için öncelikle 0-60 ay arası yani 1 ila 5 yaş arası çocuğa sahip olmanız gerekiyor.  

Başvuru sadece çalışan anneleri kapsadığı için kesin kayıt tarihi itibarıyla bir işverenin yanında 4/a sigortalısı olarak tam zamanlı çalışıyor olmak önem arz edecek.

Proje pilot illerde gerçekleşeceği için Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinden birisinde ikamet ediyor olmanız başvuru için en kritik etmenlerden birisi olacak. 

Projeden destek alabilmek için çocuğunuzu çocuğunuzu Proje uygulama illerindeki kreş, anaokulu veya gündüz bakımevine göndermeniz gerekmektedir. 

BAŞVURUDA HANGİ SORULARA CEVAP VERMEK GEREKECEK?

Kreş yardımı desteği için başvuruda bulunacak olan annelere öncelikle aşağıdaki sorular yöneltilecek. Sorulara vereceğiniz cevaplar proje faydalanıcı statüsü kazanmanıza herhangi bir etkisi olmayacak;

1-) Fiilen Bir işte çalışıyor musunuz ?

2-) İşinizden ayrılmanızın nedeni/nedenleri nelerdir ? (VARSA)

3-) Toplamda kaç yıldır çalışıyorsunuz/ yıl çalıştınız?(VARSA)

4-) Toplamda kaç yıldır sigortalı çalışıyorsunuz/ yıl çalıştınız?

5-) Çocuğunuzun yaşı nedir?

6-) Çocuğunuz okul öncesi eğitim veya bakım kurumuna (kreş, gündüz bakım evi vb.) şu an gidiyor mu?

7-) Çocuğunuzun nerede bakılmasını istersiniz?


        <div style=


Diğer KAMU haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/