KOVİD-19 GENELGESİ 81 İLE GÖNDERİLDİ | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> KOVİD-19 GENELGESİ 81 İLE GÖNDERİLDİ22.11.2020 23:58

KOVİD-19 GENELGESİ 81 İLE GÖNDERİLDİ

KOVİD-19 GENELGESİ 81 İLE GÖNDERİLDİ


Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, huzurevi ve engelli bakım merkeziyle çocuk evleri sitesinde çalışan personele yönelik alınması gereken Kovid-19 önlemlerine dair kuralların hatırlatıldığı genelge 81 ile gönderildi.


Bu haber 14296 kez okundu.
Bakanlıktan yapılan son dakika açıklamaya göre, Kovid-19 tedbirleri kapsamında göndermiş olduğu genelgede, özellikle huzurevi ve engelli bakım merkeziyle çocuk evleri sitesi ve bu kurumlarda çalışan personele yönelik şubat ayından itibaren uygulanan sıkı tedbirlerin ilerleyen günlerde devam edecek.

Alınacak önlemler ve uygulamalar ile kuralların hatırlatıldığı genelgede, şu uyarılara yer verildi:

“Bu kurumlarda çalışan personel vardiyaları öncelikle 14 günlük dönemler olarak düzenlenmeye devam edilecek. Hastane dönüşünde izolasyon süresi 14 gün olarak uygulanacak.
14 gün izolasyon mümkün değil ise en az 10 gün izolasyon yapılacak. Nisan ayından beri yapılan, personele çalışmaya başlamadan önce uygulanan PCR testi yine devam edecek.

Vardiya öncesi test yapıldıktan sonra kişilerin tam izolasyon kurallarına uyarak izole olmaya devam etmesi, test neticesi açıklanmadan personelin çalışmaya başlatılmaması, yapılan PCR test neticesi negatif olarak bildirilen personelin çalışma alanına alınmasına özen gösterilmiş olacak.”
Kurumda çalışan personelin birbirleriyle sosyalleşmesinin mümkün olduğu kadar sınırlı düzeyde tutulacağı belirtilen genelgede, şunlar söylendi:

“Kişilerin toplu olarak bir arada yemek yemeleri engellenecek. Bakanlığa bağlı yerlerde sosyal etkinliklere izin verilmeyecek. Kuruluşlara acil durumlarda alınan misafirlerin kesinlikle 14 gün zaman ile izole edilmesi, 14 günlük izolasyon süresi sonunda test yapılması ve test neticesi negatif olarak bildirilen kişilerin odalarına alınması sağlanacak.
Hastanede yatarak tedavi görenler tedavilerin tamamlanması ve sonrasında ise 24 ile 48 saat ara ile yapılacak iki PCR test negatifliğin görülmesinden sonra hastaneden taburcu olacak.

Temaslı olarak tespit edilen kişilerin izolasyonları bulundukları yerlerde tek kişilik yapılması, tek kişilik yerlerde mümkün değil ise en az sayıda kişiyle olacak şekilde izolasyonları sağlanacak. Temaslı takipleri, temaslı algoritmasına göre yapılacak.”

Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer KAMU haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/