Hukuk mesleğine giriş sınavı geliyor! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Hukuk mesleğine giriş sınavı geliyor!06.09.2019 21:42

Hukuk mesleğine giriş sınavı geliyor!

Hukuk mesleğine giriş sınavı geliyor!


Adalet Bakanı Gül, yargı reform paketine ilişkin, ''Hukuk mesleğine de giriş sınavı getiriyoruz. Bu durum nitelikli hukukçu yetişmesine katkı sağlamış olacak.'' ifadelerine yer verdi.


Bu haber 596 kez okundu.

Yargı muhabirleri ile bir araya gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, önemli açıklamalarda bulundu.

Gül’ün açıklamaları şu şekilde:

Diyarbakır’daki annelerin sesini kaldıramazsın. Bu asla kesilmeyecek. Onların okula gitmesi lazım dağa değil. Her türlü desteği sağlayacağız.

Kadına karşı şiddetin önüne geçmek için kanun çıkarıldı. Sıfır tolerans ile yaklaşmaktayız. 2019 yılında verilen tedbir kararı 375 bin 425.

5 yıllık süreci yargı reform paketi kapsıyor. Bütün milletimiz için yargı reformu belgesi, yargı reform belgesidir. Yargı hiçbir yapıya teslim olamaz. Bu belgeler revize edilmesi gereken belgelerdir. Eleştiriler de oldu, bu bizim için çok değerli. Biz yeni bir insan hakları eylem planı hazırlamak adına çalışmayı başlattık.

HUKUK MESLEĞİNE GİRİŞ İÇİN SINAV

Hukuk mesleğine de giriş sınavı getiriyoruz. Bu durum nitelikli hukukçu yetişmesine katkı sağlamış olacak. Ayrıca savı ve hakim yardımcılığı konusunu da önemsiyoruz. Em pratiği hem teoriyi yükseltecek. Hakim yardımcılığından sonra hakim olabilmek için sınava girecek. Bütün bu süreçlerden sonra savcı ve hakim cübbesini giyip mesleğini yapabilecek.

Yeni ihtisas mahkemeleri de yapacağız. Hukuk hakimi yine hukuk hakimi olarak sürecek.

Aslolan özgürlüktür, tutuklama istisnai bir önlemdir. Tutuklamayı soruşturma aşamasında azami zaman olmadığı için uzamasını önlemek adına tutuklulukta azami zaman ile ilgili yasal düzenleme olacak.


Diğer KAMU haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/