PYD'nin sözde bakanları Afrin'i terkediyor!  | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> PYD'nin sözde bakanları Afrin'i terkediyor! 10.03.2018 21:28

PYD'nin sözde bakanları Afrin'i terkediyor!

PYD'nin sözde bakanları Afrin'i terkediyor!


Zeytin Dalı Harekatı'nın sürdüğü Afrin'de, terör örgütünün ilçedeki sözde İçişleri Bakanı ile Adalet Bakanı kuşatmanın daralması üzerine kaçmaya çalıştı. Sözde Adalet Bakanı Gubar, İran destekli grupların eline geçerken, sözde İçişleri Bakanı Bayram ise YPG'li militanlara yakalandı. Bayram'ın yanında yüklü miktarda para bulunduğu belirtildi. Bu arada Kandil Dağı'ndan bölgeye gelen çok sayıda elebaşı da ilçeden ayrıldı.


Bu haber 309 kez okundu.

AA'nın Afrin içindeki güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre, örgütün kanton yapılanması altında işgal ettiği ilçede sözde adalet bakanı görevi yapan Said İsmet Gubar, Afrin'i terk etti.

Gubar, kaçtıktan sonra Beşşar Esed rejimin kontrolünde görünen ancak fiilen İran destekli silahlı grupların işgalinde bulunan Nubul'a geldi.

Terör örgütü, Gubar'ı geri almak için İran destekli gruplarla pazarlığa devam ediyor.

Afrin'den kaçan diğer elebaşı ise sözde içişleri bakanı Hasan Bayram oldu. Afrin'in rejim bölgesine bağlanan Ziyare kapısından çıkmaya çalışan Bayram, burada YPG/PKK unsurları tarafından alıkondu. Kaçma girişimi başarısız olan Bayram'ın yanında yüklü miktarda para götürmeye çalıştığı öğrenildi.

Öte yandan, Zeytin Dalı Harekatı'nda kıskaca giren örgütün, Kandil Dağı'ndaki tepe kadrolarından gelen çok sayıda elebaşı da ilçe merkezini terk etti.


Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/