Sözleşmeli öğretmenler atandıkları yerde kaç sene kalmak zorundadır? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Sözleşmeli öğretmenler atandıkları yerde kaç sene kalmak zorundadır?14.02.2019 22:21

Sözleşmeli öğretmenler atandıkları yerde kaç sene kalmak zorundadır?

Sözleşmeli öğretmenler atandıkları yerde kaç sene kalmak zorundadır?


Geçtiğimiz günlerde 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Öğretmen adayları önümüzdeki günlerde atandıkları yerlerde görevlerine başlayacak. Sözleşmeli öğretmenlerin akıllarındaki en önemli soru ise gittikleri yerden kaç sene boyunca ayrılamayacakları?


Bu haber 1204 kez okundu.
Sözleşmeli öğretmenlerin atamaları yapıldı. 11 Şubat'ta kararnameleri gönderilen öğretmenler önümüzdeki günlerde işbaşı yapacak. Peki sözleşmeli öğretmenler kaç sene boyunca görev yerlerinden tayin isteyemeyecekler?  

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER KAÇ SENE ATAMA İSTEYEMEZ?

Sözleşmeli öğretmenler 4 yıl görev yaptıktan sonra kadro alabilecekler. Kadrolu öğretmen olma hakkı kazananlar, bundan ancak 2 yıl sonra tayin isteme hakkına sahip olabiliyorlar. Yani bu durumda sözleşmeli öğretmenler atandıkları yerden, atamanın üzerinden 6 sene geçmeden tayin isteyip ayrılamıyorlar. Bu sürenin 3+1 olarak değiştirilmesi düşünülmekle birlikte henüz bu konuda bir adım atılmış değil.

Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/