Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı yapacak... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı yapacak...10.02.2019 00:00

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı yapacak...

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı yapacak...


Gençlik ve Spor Bakanlığı, İŞKUR üzerinden işçi alımı yapacağını duyurdu. Buna göre, 278'i engelli ve 146'sı eski hükümlü olan 3 bin 243 işçi alımı yapılacak.


Bu haber 473 kez okundu.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak sürekli işçi alımı açıklamasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 11 Şubat Pazartesi günü saat 00.00 itibari ile işçi alımı yapılacağı web sitesi hesabından duyuruldu.

İŞE ALINACAK 3 BİN 243 İŞÇİNİN MESLEK KOLLARI

İşe alınacak 3 bin 243 sürekli işçinin içinde aynı zamanda 278'i engelli ve 146'sı eski hükümlü işçilerden olmak üzere, yapılan açıklamada, ''Aşçı, aşçı yardımcısı, bilgisayar donanım / teknolojisi teknikeri, cankurtaran, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri, elektrik tesisatçısı (bina), garson (servis elemanı), güvenlik görevlisi, gençlik lideri, havuz suyu operatörü, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, makine teknikeri, mekaniker (pedallı araçlar), otobüs kaptanı (şoför), resepsiyon görevlisi (ön büro elemanı), resepsiyon görevlisi (ön büro elemanı), Temizlik görevlisi'' kollarından işçi alımının olacağını duyurdu.

Aynı zamanda yapılan açıklamada eski hükümlü ve engellilerin, temizlik görevlisi olarak işe alınacağını bunun yanı sıra başvuru yapacak kişilerin en az ilköğretim mezunu olmaları gerektiği de belirtildi.

Sözlü sınav yapılacak meslek kolları ise, çim alan tesisi ve yönetimi tekniker, gençlik lideri, makine teknikeri ve muhasebecilerin olacağı kaydedildi.

Bu mesleklerin dışında başvuruda bulunanların ise 27 Şubat tarihinde, noter huzurunda kuraya tabi tutalacaklarını ve kura neticesinde seçilecek asıl adayların ileri bir tarihte sözlü sınava girecekleri ifade edildi.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/