Talip Geylan: MEB şaibeye meydan vermemelidir... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Talip Geylan: MEB şaibeye meydan vermemelidir...07.05.2019 00:06

Talip Geylan: MEB şaibeye meydan vermemelidir...

Talip Geylan: MEB şaibeye meydan vermemelidir...


Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yönetici görevlendirme sürecinde tercihpuan listelerinin servis edilmesi ile ilgili kamuoyuna yansıyan haberler hakkında açıklama yaptı.


Bu haber 925 kez okundu.

Genel Başkan Geylan, “Şu andan itibaren MEB’e düşen Cuma 17:00’den sonra tercih yapanların görev yerlerini ve sendikal mensubiyetlerini yayınlamaktır” dedi.

Genel Başkan Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Malum sendika Cuma saat 15:00 gibi tüm illerde (bir kısım üyelerine) mesaj çekerek, yönetici başvuru süresinin uzatılacağını ve başvuru yapılmamasını duyurmuştu. Ki, diğer eğitim çalışanlarının bu gelişmeden haberi saatler sonra oldu.

Sürenin uzatımından sonra ise tercih/puan listelerinin malum sendikaya servis edildiği iddiaları dile düştü. Geçmiş yıllardaki tecrübeler de malumdur. Nitekim, Ankara’nın bir ilçesindeki tercih listesi de bir haber sitesinde yayınlandı.

Şu andan itibaren MEB’e düşen Cuma 17:00’den sonra tercih yapanların görev yerlerini ve sendikal mensubiyetlerini yayınlamaktır. Bakalım gerçekten bir mağduriyet mi giderilmiş yoksa kirli bir TEZGAHA koskoca MEB teşkilatı alet mi edilmiş?”Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/