Yeni askerlik sistemi için tarih belli oldu! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Yeni askerlik sistemi için tarih belli oldu!12.03.2019 19:32

Yeni askerlik sistemi için tarih belli oldu!

Yeni askerlik sistemi için tarih belli oldu!


Yeni askerlik sistemiyle ilgili konuşan askeri yetkililer, Çalışmanın nisan ayında Meclis gündemine gelmesinin planlandığını açıkladı.


Bu haber 2270 kez okundu.

Detayları geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından açıklanan 'Yeni Askerlik Sistemi" ile ilgili askeri yetkililer açıklamalarda bulundu.

Sistem üzerinde çalışmanın sürdüğünü belirten askeri yetkililer, “Nihai çalışma Cumhurbaşkanlığı’nın onayından geçip, Meclis’te yasalaşmasıyla netleşecek. Bölgedeki güvenlik durumuna, TSK’nın ihtiyaçları doğrultusunda bu konuda karar verilecektir. Çalışmanın Nisan ayında Meclis gündemine gelmesi planlanıyor” dedi.

Yeni askerlik sisteminde merak edilen bir diğer konu ise çalışmanın yasalaşmasıyla aktif olarak kışlada bulunan askerlerin etkilenip etkilenmeyeceği. Bu ise henüz netlik kazanmış değil. 


Etiketler: memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EMNİYET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/