Polislerin
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Polislerin "kıyafet yönetmeliği' değişti26.01.2019 21:24

Polislerin "kıyafet yönetmeliği' değişti

Polislerin


Polislerin giyecekleri kıyafetlere ilişkin yönetmelik değişti.Yeni yönetmeliğe göre erkek ve kadın personelin görev kıyafetiyle siyah çorap giymesi zorunlu olacak."Sualtı grup amirliğinde görevli balık adam" ibaresi "kurbağa adam" olarak değiştirildi.


Bu haber 1170 kez okundu. Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet  Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği'nde  Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe  girdi.

"Çarşı ve mahalle bekçisi" ifadelerinin eklendiği yönetmeliğe göre,  resmi elbiseler belirtilen renk, vasıf ve şekillere uygun olarak giyilecek. Erkek ve bayan personelin görev kıyafetiyle siyah çorap giymesi  zorunlu olacak. Ancak bayan personel tören kıyafetinde etek giymesi halinde ten  rengi, şeffaf ve parlamayan çorap giyebilecek.  "Sualtı grup amirliğinde görevli balık adam" ibaresi "kurbağa adam"  olarak değiştirilirken, "Başbakanlık koruma motosikletli ekibi" ibaresi de  yürürlükten kaldırıldı.

Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EMNİYET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/