Darbeci teröristlere verdiği cevap unutulmadı… | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Darbeci teröristlere verdiği cevap unutulmadı…10.09.2019 00:35

Darbeci teröristlere verdiği cevap unutulmadı…

Darbeci teröristlere verdiği cevap unutulmadı…


Kamuoyunun yakından tanıdığı Emniyet Müdürü Karabörk, 15 Temmuz'da FETÖ'cülerin 'Emrimize gireceksin' telefonuna "Ben sizin gibi köpeklerin emrine girmem yüreğiniz yetiyorsa gelin beni teslim alın. Bakın alnınızın ortasından kurşun nasıl yiyeceksiniz” yanıtını vermesiyle bilinen bir isimdi.


Bu haber 598 kez okundu.
Hatay İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve ailesinin içinde bulunduğu otomobil süt tankeriyle çarpıştı.
 
Kazada Karabörk ve 2 çocuğu yaralanırken, eşi hayatını kaybetti.
 
Kazadan ağır yaralı olarak kurtulan Emniyet Müdürü ve çocukları Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
HATAY EMNİYET MÜDÜRÜ KAMİL KARABÖRK VE AİLESİ TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ
 
15 TEMMUZ’DA VERDİĞİ CEVAPLA TANINMIŞTI
 
Hatay İl Emniyet Müdürü Karabörk, kamuoyunun yakından tanıdığı bir isimdi.
 
15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi sırasında Erzurum’da görevli olan Karabörk, darbecilerin tehditlerine boyun eğmemesi ve kendisine verilen direktiflere verdiği yanıtlarla gündem olmuştu.
 
Hatırlanacağı üzere Anadolu’nun dört bir yanında olduğu gibi o gece Erzurum’da da devlet-ordu el ele verdi.
 
Erzurum’da halk, belediye başkanlığı, valilik, emniyet müdürlüğü ve asker işbirliği yaptı.
 
Kentin merkezindeki 9. Kolordu Komutanlığı’ndan dönemin komutanı Korgeneral Şeref Öngay’ın emriyle herhangi bir asker dışarı çıkmadı. Kolordu Komutanlığı’nda karartma uygulanarak, olası gerilimin önüne geçildi.
 
Darbe girişiminin ilk saatlerinde Erzurum Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü Genelkurmay’dan arayan bir darbeci, “Türk Silahlı Kuvvetleri olarak yönetime el koyduk. Hemen emrimize girin” dedi.
 
“BEN SİZİN GİBİ KÖPEKLERİN EMRİNE GİRMEM”
 
Kanunsuz emre uymayan Erzurum İl Emniyet Müdürü, “Ben sizin gibi köpeklerin emrine girmem yüreğiniz yetiyorsa gelin beni teslim alın. Bakın alnınızın ortasından kurşun nasıl yiyeceksiniz” yanıtını verdi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘darbeye karşı direnin’ çağrısıyla Erzurumlular, sokaklara akın etti. Yaklaşık 100 bin Erzurumlu, demokrasi nöbeti tuttu. Darbe girişimi sonrası hainlerin listesinde sözde ‘Erzurum Sıkıyönetim Komutanı’ olarak yer alan Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Murat Koçak ile FETÖ’nün gizli haberleşme sistemi “bylock”u aktif şekilde kullanan Harekat ve Asayiş Şube Müdürü Kurmay Binbaşı Murat Yılmaz tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
(Yeni Şafak)

Diğer EMNİYET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/