Askerlik süresi çalışması ne durumda… | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Askerlik süresi çalışması ne durumda…19.01.2019 21:07

Askerlik süresi çalışması ne durumda…

Askerlik süresi çalışması ne durumda…


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar askerlik süresi ile ilgili yaplan çalışma hakkında açıklamada bulundu. Buna göre son aşamaya gelinen çalışma önce Cumhurbaşkanı'na sunulacak.


Bu haber 931 kez okundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar askerlik süresi ile ilgili yaplan çalışma hakkında açıklamada bulundu. Açıklamada, “Yeni askerlik sistemiyle ilgili çalışma sürüyor. Çalışmaları tamamlayıp Cumhurbaşkanımızın onayına sunacağız” ifadelerini kullandı.

Aralık ayının başında askerlik sistemine yönelik Milli Savunma Bakanlığı’ında Hulusi Akar’ın başkanlığından yapılan toplantıda bu konu ele alınmıştı. Buna göre askerlik sürelerinin kısaltılması söz konusu.

MESLEK KRİTERİ
Mevcut askerlik süresi kısa dönemde 6 uzun dönemde ise 12 ay.

Çalışma içerisinde Yükseköğretim mezunlarına yönelik ise ayrı bir uygulamanın olduğu ine sürüldü. Buna göre öğretmen, hakim. doktor ve sporcular için esneklik getirilecek. Amaç ise mesleki yaşam ve kariyerlerinin etkilenmemesi. Bu mesleklerde yer alan bireylerin uygun zaman dilimlerinde askerlik hizmetlerinin yerine getirmesi söz konusu.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer EMNİYET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/